Zase o bod! Ale tentokrát pre Ružomberok!

Infarktový záver. Inak sa nedá nazvať posledná pasáž druhého duelu o tretie miesto, ktorý sa dnes odohral v košickej hale v Šaci medzi domácimi Young Angels Košice a MBK Ružomberok. Znovu sa stretnutie, podobne ako to prvé, skončilo rozdielom jediného bodu…

Tentokrát však bol úspešnejší Ružomberok, ktorý zvíťazil 56:55. V sobotu sa pritom duel v Koniarni skončil 66:65 pre Košice. Stav série je teda vyrovnaný 1:1, a o tom, kto získa v tejto extraligovej sezóne bronz, sa rozhodne v sobotu 22. apríla od 17:00 v ružomberskej hale Koniareň.

Počas celého zápasu, s výnimkou poslednej štvrtiny, mal mierne navrch úradujúci vicemajster. Dokázal si dokonca vytvoriť sľubný 15-bodový náskok, no ani tentokrát mu nestačil na pohodlné dokráčanie za víťazstvom bez nervov. V záverečnej desaťminútovke sa totiž domáce Košice bodovo dotiahli na jediný bod, no takýto stav už vydržal až do konca.

Young Angels Košice – MBK Ružomberok 55:56 (29:34) – stav série 1:1. Blanksová 17, Mikovčáková 13, Dulovičová 9, Kristlová 7, Šedivá 4, Szmereková a Plavnická po 2, Bohušová 1 – Buknová 16, Havranová 13, Andělová 9, Jarošová 7, Svetlíková 6, Urbanová 5. Štvrtiny: 15:16, 14:18, 15:18, 11:4. TH: 19/13 – 11/10. Trojky: 2-4. Diváci: 450. Rozhodovali: Tomašovič, Karniš a Bartoš. Úspešnosť streľby: 36% – 27%.