Zápas o všetko. Dobrovoľné vstupné, výťažok pôjde pre mládež MBK

Zajtra sa rozhodne, kto získa v tejto sezóne bronz v Niké extralige žien. Rozhodujúci tretí duel série je na programe v tradičnom čase o 17:00 v športovej hale Koniareň.

Na toto stretnutie bude dobrovoľné vstupné. Výťažok z neho bude určený na rozvoj mládežníckeho basketbalu v Ružomberku. Svoj finančný príspevok v akejkoľvek výške môžete vhodiť do pripravenej kasičky, ktorá bude umiestnená hneď pri vstupe do športovej haly Koniareň. Opakujeme ešte raz, na tento duel sa nebudú kupovať vstupenky.

“Vopred sa chceme všetkým, ktorí sa rozhodnú prispieť, poďakovať. Na rozvoji a zlepšovaní podmienok pre našu mládež nám nesmierne záleží, čoho dôkazom je aj tento krok, ktorý nie je len symbolický. Samozrejme, o výške vyzbieraného príspevku z dobrovoľného vstupného budeme informovať verejnosť,” uviedol výkonný riaditeľ a manažér klubu Radoslav Popelka.

Séria o bronz je vyrovnaná. V prvom stretnutí pred týždňom dokázali v Koniarni vyhrať Košice o jediný bod 66:65 pred 700 divákmi, keď trojkou v poslednej sekunde rozhodla Blanksová, autorka 37 bodov. Túto stredu však u súperiek naopak triumfovali Ružomberčanky, ktoré dokázali porazil Young Angels rovnako o jediný bod 56:55.

Rozhodujúci tretí zápas sa teda odohrá v našej športovej hale v sobotu 22. apríla o 17:00. Keďže sa očakáva mimoriadne vysoká návštevnosť, odporúčame divákom prísť skôr ako len niekoľko minút pred začiatkom. Parkovať možno v areáli Koniarne (do 100 vozidiel), ale aj na Štiavnickej ceste medzi areálom haly a hlavným vchodom do nemocnice (približne 50 áut), ako aj popri plote pri ÚVN – Ul. gen. Vesela (viac ako 100 áut).

 

(c) MBK Ružomberok 2023