Začína Final Six Slovenského pohára: Ruža sa predstaví v sobotu

Dnes začína v Piešťanoch finálový turnaj Slovenského pohára v basketbale žien – Final Six. Na programe sú v piatok štvrťfinálové zápasy, prvý medzi Sláviou Banská Bystrica a Young Angels Košice U23 (16:30), druhý ŠBK Šamorín – Young Angels Košice (19:00).

Ružomberok – ako obhajca trofeje z minulého roka – začne svoje účinkovanie v sobotu. V druhom semifinále o 19:00 bude súperom Liptáčok víťaz duelu medzi Bystricou a košickou omladinou. Ešte predtým sa o 14:00 odohrá zápas o 5. miesto, na ktorý nastúpia zdolaní štvrťfinalisti. Potom o 16:30 je na programe prvé semifinále Piešťanské Čajky – víťaz Šamorín/YA Košice.

“Nastúpiť môžeme v plnej sile,” hovorí tréner MBK Juraj Suja. Podľa jeho slov je pravdepodobné, že Ruža sa v semifinále stretne s Banskou Bystricou. Išlo by o zopakovanie duelu s minulého víkendu, kedy úradujúci majster v Koniarni ťahal za kratší koniec povrazu. S jedným rozdielom: “Ak bude našim súperom Slávia, môžem povedať, že pôjde o úplne iný zápas, budeme hrať inak ako doma, keď sme prehrali o päť bodov.”

Víťazi semifinále sa stretnú v zápase o víťazstvo v pohári v nedeľu o 16:00. Porazení budú aktérmi duelu o tretie miesto, ktorý je na programe v Diplomat aréne o 13:30.

(c) MBK Ružomberok 2023