Kadetky U17 postúpili do nadstavby

Miroslav Futo: “Na posledné stretnutie základnej časti sme vycestovali do Bardejova, ktorý patrí medzi outsiderov súťaže a takéto zápasy bývajú nepríjemné čo sa samozrejme aj v zápase potvrdilo. Zápas začal meškaním rozhodcov, takže už rozcvička nebola podľa našich predstáv a preniesla sa do úvodu zápasu kde sme sa absolútne nevedeli dostať do tempa. Domácim sa naopak darilo skórovať aj so značným šťastím, mnoho krát však po našich hlúpych chybách v obrane.

V druhom polčase sa dievčatá spamätali a začali predvádzať „náš“ basketbal, jednoduchý rýchli, s množstvom protiútokov, s dobrým obranným doskokom a v tejto časti hry dominovali na ihrisku až do konca zápasu (druhý polčas 10:44)

BKM Bardejov – MBK Ružomberok  37:81 (27:39) Body MBK Ružomberok: Michaličková 25, Ďuratná 20, Jarinová 13, Borovská 5, Rigová 5, Drapáčová 5, Kocvárová 2, Ondrášiková 2

Základnú časť kadetskej ligy sme tak ukončili víťazstvom, s bilanciou 8 výhier a 3 prehry (zápas s YAKE U16 sa neuskutočnil) a spoločne s YAKE U17, BA Čaňa, Slávia Banská Bystrica postúpili do nadstavby z druhého miesta.

Už v najbližších dňoch prebehne vyžrebovanie nadstavby 1-8 na ktoré sa dobre pripravíme a zabojujeme o čo najlepšie umiestenie pred majstrovstvami Slovenska.”