Vráti sa séria ešte do Ružomberka?

Dnes mohla Ruža získať majstrovský mečbal, namiesto toho bude cestovať v stredu do Piešťan za stavu 2:1 pre súpera. Hoci mala v zápase viackrát blízko k tomu, aby Čajky bodovo výraznejšie opustila, v kľúčových momentoch sa tak nestalo. Mrzieť môžu Ružomberok najmä nepremenené trestné hody (7), ako aj veľmi slabá úspešnosť streľby za tri body (len 5 z 25! pokusov). Napriek dramatickému záveru vo vynikajúcej atmosfére – duel sledovalo 1300 divákov – sa už zverenkám Juraja Suju nepodarilo otočiť vývoj stretnutia a vyhrať, a tak sa po tesnej prehre o dva body budú snažiť v Piešťanoch vyrovnať sériu a vrátiť ju následne späť do Koniarne.

Zápas to bol divoký. Ruža ťahala za kratší koniec. Trénerská dvojica Suja-Porubčan sa snažila robiť, čo vedela a mohla, ale to nestačilo. Na naše pomery superdrahá Jamesová a Češka Andělová dnes Piešťanom doslova vystrieľali tesné víťazstvo. Ruža mala viacero šancí, voľných striel, ale nedarilo sa ani Američankám, ani viacerým ostatným. Za všetko hovoria fakty. Obrovský rozdiel v nepremenených trojkách, trestných hodoch, či voľných strelách v rozhodujúcich, zväčša záverečných chvíľach. Piešťany vedú 2:1 a Ruža má v stredu poslednú šancu zdramatizovať sériu a vrátitť ju späť do Koniarne.

 

Juraj Suja, tréner Ružomberka: “V prvom rade, gratulujem Piešťanom k dnešnému víťazstvu! Ďakujem aj našim úžasným fanúšikom z Concordie 1906, ktorí dnes zo seba dali úplne všetko a ešte znásobili svoju podporu. Veľmi ďakujem aj všetkým divákom, ktorí prišli, bolo to nádherné, vidieť zaplnenú Koniareň. Zo zápasu som však sklamaný, pretože prehra o dva body… To vždy bolí. Ale, nezaslúžili sme si dnes vyhrať za našu obrannú laxnosť v tretej štvrtine. Vtedy súper odskočil na 10 bodov a stačilo mu to. Moje baby si však zaslúžia kredit a poklonu za to, ako bojovali. Súper dal 9 trojok z 18 pokusov, my 5 z 25. Trafili, keď mali a potrebovali. Nedali sme trestné hody, trikrát sme nepremenili nájazd. V závere sme zo štyroch trestných hodov nepremenili tri. To mi dáva jedinú informáciu. Musíme si oddýchnuť a ísť do Piešťan vyhrať. Rovnako, ako sme dnes prehrali, mohli sme aj vyhrať. Ideme si do Diplomat arény zobrať druhý bod naspäť.”

Peter Jankovič, Piešťany: “Bol to ťažký zápas, tímy sa navzájom veľmi dobre poznajú. Odišli sme do mierneho trháku v druhom polčase, aj keď na konci zápasu sme nemohúcnosťou pod košom nakopli domáci tím takmer k obratu, ale, chvalabohu, otočila na našu stranu. Máme teraz veľmi cenné víťazstvo proti veľmi silnému tímu. Kľúčovým bolo nasadenie od začiatku. Vo finále je však všetko kľúčové, každá chyba. Každá lopta, ktorá nepadne do koša. Všetka česť babám, že bojovali, prišli sme sem dobre nastavení, som veľmi rád za toto víťazstvo.”

 

MBK Ružomberok – Piešťanské Čajky 65:67 (17:16, 33:34, 52:59) – stav série 1:2. Stašová 16, Praženicová 14, Motleyová 8, Graysová 7, Turudićová a Pavićová po 6, Burová a Havranová po 3, Buknová 2 – Andělová 21, Jamesová 18, Bootheová 8, Tadićová 7, Hašková 6, Moravčíková 5, Martišková 2. Štvrtiny: 17:16, 16:18, 19:25, 13:8. TH: 23/16 – 18/14. Trojky: 5-9. Diváci: 1300. Rozhodovali: Zubák, Šarišský, Izák. Úspešnosť streľby: 39% – 39%.

Kompletná štatistika zápasu TU

(c) MBK Ružomberok 2022