1:1. Kto bude blízko k titulu po sobote?

Prvý zápas finálovej série vyhral Ružomberok 53:51. V Diplomat aréne sa však Ruži nedarilo, a svojmu súperovi z Piešťan podľahli zverenky Juraja Suju o osem bodov 61:69. Séria sa teraz znovu sťahuje do našej Koniarne, kde sa v sobotu 23. apríla rozhodne o tom, ktor získa prvý finálový mečbal.

MBK síce v domovskom stánku Čajok viedol 2:0, ale potom prebrali bodové opraty zápasu Piešťany. Dopredu ich hnali najmä dobré výkony Tadićovej a Jamesovej, ktoré dali po 19 bodov. Vicemajster bol agresívnejší, Ruža len kontrovala a dobiehala náskok Jankovičovych hráčok. Keď Piešťany v poslednej štvrtine odskočili na vyšší rozdiel, MBK zapol na vyššie obrátky a takmer sa na domáce dotiahol. Obrat sa však nepodaril, aj keď bola Ruža k nemu veľmi blízko. V závere si už Čajky víťazstvo umne postrážili, a tak si pripísali prvé finálové víťazstvo a vyrovnali stav série na 1:1.

Piešťanské Čajky – MBK Ružomberok 69:61 (35:31) – stav série 1:1. Jamesová a Tadićová po 19, Martišková 9, Hašková 8, Bootheová a Andělová po 6, Moravčíková 2 – Graysová 15, Buknová a Motleyová po 9, Praženicová 8, Havranová 7, Turudićová 5, Burová a Pavićová po 4. Štvrtiny: 20:11, 15:20, 15:7, 19:23. TH: 16/12 – 17/12. Trojky: 5-7. Diváci: 687. Rozhodovali: Fuska, Šarišský a Obertová