Víťazstvo venované do neba

Posledný duel Niké extraligy žien v tomto kalendárnom roku spojili úradujúceho majstra s vicemajstrom. Na palubovke Diplomat arény sa proti sebe postavili Piešťanské Čajky a MBK Ružomberok.

Bolo to ako na hojdačke. Lepšie však začali Piešťany, ktoré bodovo ovládli aj prvú štvrtinu – vyhrali ju 16:10. Potom sa rozbehol ružomberský stroj na plné obrátky. Úsek od 11. do 20. minúty vyhrali Liptáčky vysoko 21:7, a práve v tejto časti hry položili základ svojho úspechu. Po polčase sa šťastena prikláňala skôr na stranu Čajok, ktorým sa podarilo vyrovnať stav. V samom závere stretnutia si však Ruža rutinérsky poradila s maličkosťami, ktoré dnes rozhodujú zápasy. Umne zvolenou taktikou zvýšila vedenie, ktoré už do klaksónu nepustila z rúk, a tak aj druhé vzájomné stretnutie sa stalo korisťou zvereniek Juraja Suju, v tomto prípade o deväť bodov.

Kým na palubovke sa odohrával dramatický zápasový film, v rodine nášho vzácneho správcu haly Jožka Krnčana prežívali smutné chvíle. Deň pred duelom totiž po tragédii na ceste navždy odišla jeho milovaná manželka Janka. Keďže v klube MBK Ružomberok sú všetci ako jedna veľká rodina, a náš správca si za krátky čas pôsobenia v klube vybudoval svojou spoľahlivosťou a prístupom výborné meno, všetci z A-tímu žien, ako aj vedenie MBK sa rozhodli venovať výhru v šlágri “do neba”…

Radi by sme tento triumf venovali nášmu kolegovi Jožkovi Krnčanovi i celej jeho rodine. Je to prejav našej podpory. Odkazujeme mu, že náš klub stojí za vami. Viem, že veľmi ťažko sa hľadajú teraz slová útechy, ale všetkým pozostalým chceme vyjadriť úprimnú sústrasť,“ opísal smutnú správu výkonný riaditeľ a manažér MBK Ružomberok Radoslav Popelka.

Piešťanské Čajky – MBK Ružomberok 57:66 (16:10, 23:31, 46:47). Tadićová 19, Martišková 15, Rusiňáková a Bootheová po 8, Hašková 5, Kozáková 2 – Praženicová 21, Burová 9, Motleyová a Graysová po 8, Turudićová a Stašová po 7, Buknová 4, Havranová 2. Štvrtiny: 16:10, 7:21, 23:16, 11:19. TH: 16/12 – 27/17. Trojky: 5-7. Bez divákov. Rozhodovali: Tomašovič, Obertová, Uhrin. Úspešnosť streľby: 37% – 42%.