Orenburg ukázal svoju kvalitu

V prvom zápase úvodného kola vyraďovacej časti Európskeho pohára FIBA dokázali basketbalistky MBK Ružomberok remizovať s ruským Orenburgom 86:86. Odveta u súpera sa odohrala v stredu 22. decembra.

Ruža držala krok s favoritom len v úvodnej štvrtine, ktorú zverenky Juraja Suju prehrali o jediný bod. Rozhodujúcou pre osud zápasu bola druhá, ale hlavne aj tretia desaťminútovka, v ktorej si Orenburg vytvoril rozhodujúci náskok a potvrdil svoju kvalitu. Kým domáce hráčky premenili polovicu svojich streleckých pokusov, Liptáčky len 28%.

Po prehre o 29 bodov končí MBK v Európskom pohári FIBA. Po sviatočnej prestávke sa do zápasového kolotoča vráti začiatkom januára, kedy začne nadstavbová časť Niké extraligy žien. Úvodné kolo odohrajú naše žabky, líder súťaže, doma 8. januára o 17:00 proti BK ŠKP 08 Banská Bystrica.

BC Nadežda Orenburg – MBK Ružomberok 80:51 (19:18, 46:30, 62:37). Gatlingová 15, Komarová 14, Elonuová a Medvedevová po 11, Hiedemanová 10, Zhediková 8, Namoková 6, Linskensová 5 – Graysová 12, Motleyová 11, Praženicová 10, Buknová 8, Burová 5, Turudićová 4, Stašová 1. Štvrtiny: 19:18, 27:12, 16:7, 18:14. TH: 16/12 – 18/12. Trojky: 6-5. Úspešnosť streľby: 50% – 28%.