Uragán v poslednej štvrtine rozhodol o vysokej výhre MBK

Poprad bol ďalším súperom basketbalistiek MBK Ružomberok v domácej extralige. Pod Tatrami sa očakávalo jednoznačné víťazstvo zvereniek Juraja Suju.

A očakávania sa aj naplnili. Hoci mala Ruža dobrý vstup do zápasu, a po prvej štvrtine vyhrávala 23:12, druhá desaťminútovka patrila Popradu. Domácim sa podarilo znížiť stav na polčasových 30:39, čo im dávalo dostatočnú nádej na zdramatizovanie zápasu.

To sa však napokon nekonalo. Už tretiu štvrtinu vyhrala Ruža 13:7, no ten hlavný bodový aj herný uragán Ružomberka prišiel v záverečnej desaťminútovke. Po devastačnom vývoji posledných minút MBK dokonale rozobral posledné zvyšky nádejí Popradu na dobrý výsledok, skóre 31. až 40. minúty 9:29 hovorí za všetko.

Ruža tak napokon pohodlne zdolala Poprad v jeho aréne, pričom hlavnou hviezdou s bodovo najvyšším ziskom bola práve bývalá hráčka BAM Ivančáková, ktorá v drese MBK nastrieľala 17 bodov, a odvďačila sa tak trénerovi za vyše 26 minút na palubovke. Naopak, nedarilo sa Mištinovej či Šiksniutéovej. Úspešnosť streľby Ruže na úrovni 50% oproti 34% Popradu tiež hovorí jasnou rečou, a aj preto je 35-bodové víťazstvo úplne zaslúžené.

BAM Poprad – MBK Ružomberok 46:81 (12:23, 30:39, 37:52). Filičková a Grígerová po 9, Gorsićová 8, Vyšňová 7 – Ivančáková 17, Ellenbergová a Jefferyová po 12, Jackovecová 10, Kelčíková 9, Markovićová 7, Šiksniutéová a Belušová po 4, Mištinová, Janoščíková a Moravčíková po 2. Štvrtiny: 12:23, 18:16, 7:13, 9:29. TH: 14/9 – 9/7. Trojky: 5-6. Diváci: 350. Úspešnosť streľby: 34% – 50%.