Ružu čakajú tri zápasy za šesť dní. Z toho dva domáce šlágre

Najprv sa MBK Ružomberok predstaví v Európskom pohári FIBA na pôde slovinského majstra ŽKK Cinkarna Celje. Potom budú nasledovať dva mimoriadne atraktívne domáce duely proti Piešťanským Čajkám a Young Angels Košice.

77:68 vyhrali basketbalistky MBK v Koniarni nad Celje. Dramatický zápas zverenky Juraja Suju zvládli, a týmto víťazstvom sa priblížili želanému postupu zo skupiny Európskeho pohára FIBA. Vo štvrtok 13. decembra ich čaká odvetné stretnutie na pôde slovinského majstra. V prípade víťazstva postúpia do vyraďovacej časti súťaže, no takmer s istotou majú vo vrecku postup aj vtedy, ak prehrajú. Rozhodne však bude ich cieľom zvíťaziť a zakončiť tak účinkovanie v skupine s bilanciou 4 výhry a 2 prehry (V Nymburku a Szekszárde).

Potom už čakajú Ružomberok dva veľmi atraktívne domáce zápasy. V extralige si najprv zmerajú sily s Piešťanskými Čajkami. Duel prvého s druhým sa uskutoční v nedeľu 16. decembra o 17:00 v Koniarni. Na pôde Piešťan MBK vyhral tesne 59:57, hoci celý zápas okrem jeho záveru mal pevne v rukách.

Posledný duel roka odohrajú Sujove zverenky v stredu 19. decembra. Ich súperom budú Young Angels Košice. Zápas, ktorý sa začne v tradičnom čase o 17:00 v Koniarni, bude mať špecifickú príchuť, pôjde totiž o prvý domáci zápas proti Košiciam v tejto sezóne. Stretnutie v metropole Východu vyhrali Ružomberčanky presvedčivo 76:59.

Všetkým záujemcom dávame do pozornosti knižnú publikáciu „80 rokov basketbalu v Ružomberku“, ktorá vychádza v týchto dňoch, a bude v predaji na obidvoch nasledujúcich domácich zápasoch. Za 9,90 eur si môžete zakúpiť hodnotné dielo, ktorého vydavateľom je MBK Ružomberok s podporou Nadácie Supra a Mesta Ružomberok.

Navyše máme dobrú správu aj pre všetkých, ktorí sa tešia na plagáty MBK Ružomberok. Aj na stretnutí proti Piešťanom, ako aj proti Košiciam, bude možnosť zakúpiť si plagáty družstva v rôznych verziách. K nim dostanete aj malý darček…

ŽKK Cinkarna Celje (Slovin.) – MBK Ružomberok: Európsky pohár FIBA, štvrtok 13.12. o 18:30. MBK Ružomberok – Piešťanské Čajky: extraliga, nedeľa 16.12. o 17:00, ŠH Koniareň. MBK Ružomberok – Young Angels Košice: extraliga, streda 19.12. o 17:00, ŠH Koniareň.

(c) MBK Ružomberok 2018