U19 v odvete s KP Brno na domácej pôde

Odvetné stretnutia proti juniorkám KP Tany Brno

Tréner M.Futo: “Po necelom týždni sme sa opäť stretli v súbojoch proti kvalitnému súperovi, družstvu KP Tany Brno, ktoré sme pred piatimi dňami vo finále Jersey Cupu v Brne zdolali o 20 bodov. Súboje sme naplánovali na piatok poobede a sobotu ráno.

Piatok 8. 9.2023

Do piatkového zápasu sme vstúpili povzbudený víťazstvom v Brne. Hrali sme od začiatku nie v úplnej koncentrácií, s množstvom chýb, no keďže Brno pravdepodobne pod vplyvom náročnej cesty pôsobilo ešte horšie kontrolovali sme úvod stretnutia a po prvej, nie presvedčivej štvrtine sme viedli rozdielom 5 bodov 21:16. V druhej štvrtine sme pokračovali v našom nemastno- neslanom výkone, naopak hosťujúce hráčky zo seba striasli únavu a začali mať kontrolu nad zápasom, do polčasu otočili skóre vo svoj prospech 32:34.  V druhom polčase vyvrcholila naša nekoncentrovanosť a podcenenie zápasu, kedy sme v tretej štvrtine skórovali až po 8 minútach, a celkovo si pripísali v tretej štvrtine len 4 body (36:62) V poslednej štvrtine sme po dohovoroch ešte dokázali zdvihnúť hlavu, šnúrou 16:2 sme sa priblížili Brnu na dostrel, ale to si umne postrážilo výhru, a pripísalo si výhru v pomere 73:53

V zápase sme pôsobili nekoncentrovane, napriek tomu že veľkú minutáž dostali dievčatá ktoré sú kľúčové v našom tíme a zároveň pôsobia aj v „A“ tíme nedokázali sme sa koncentrovať na dlhšie úseky hry kedy sme mali dominovať. Bohužiaľ dievčatá nepredviedli v zápase ani 50% zo svojich možností, a takýto laxný prístup by sa nám mohol v zápasoch juniorskej ligy nepríjemne vypomstiť. Potvrdzujú to aj čísla, kedy sme sa v indexe užitočnosti dosiahli slabučkých 43.

MBK Ružomberok – KP Tany Brno   53:73 (32:34) Body MBK Ružomberok: Štefančová 17, Ďuratná, Remenárová, Jarinová po 7, Michaličková 6, Dorková 4, Hanáková 3, Ondrášiková 2, Borovská, Storošková

Sobota 9. 9.2023

Sobotný zápas sme po pohovore v šatni otvorili s dobrou energiou, dobre sme bránili (iba 11 inkasovaných bodov v 1. štvrtine) hrali sme rýchlo, s dobrým prechodom do útoku a lepšou kolektívnou hrou ako v piatkovom zápase. Nevyhli sme sa však nekvalitnému riešeniu zakončení, z čoho pramenilo naše nízke % streľby, no tento hendikep sme eliminovali dobrou, agresívnou obranou a išli do polčasu s vedením o 10 bodov 31:21. Druhý polčas sme začali opäť v útočnom útlme, kedy sme neboli schopní skórovať aj z „čistých“ pozícií, a Brno skresalo náš náskok na 5 bodov po 3. štvrtine. (41:36) V poslednej štvrtine však dievčatá zapli, začali hrať čo nás zdobí, a čo chceme hrať, a to rýchli jednoduchý basketbal s aktívnou hrou 1:1 a 2:1, čo nám prinieslo 27 daných bodov v poslednej štvrtine, kedy väčšina skórovaných bodov bolo po krásnych kombináciách a zakončení sami na kôš. Rovnako pracovali skvele aj v obrane, inkasovaných 14 bodov je výborných a táto kombinácia priniesla konečné víťazstvo 68:50

Sobotný zápas bol z môjho pohľadu kvalitnejší ako piatkový, potvrdilo sa že naše výkony zodpovedajú koncentrácií dievčat, pri plnej koncentrácií sme veľmi silné družstvo, naopak pri nekoncentrovanosti je náš prejav miestami až komický. V sobotnom zápase sme dosiahli index 73, čo je výrazný rozdiel voči piatku, a tým aj rezultát je úplne odlišný.

Pre juniorky to bol posledný prípravný zápas pred sezónou, a už sa tešíme na začiatok novej sezóny, kde sa predstavíme v spojenej súťaži U19, U23, a 1. liga ženy. Na prvý súboj cestujeme už 23.9. na pôdu nepríjemného a kvalitného súpera, Slávia Banská Bystrica U23.”