U15 Orava BasCats – dohrávka

Tréner R. Dorko: “Po týždni sme nastúpili v dohrávke vo Vrábľoch. Nastúpili sme proti húževnatému súperovi, ktorý využíval v prvom polčase našu nesústredenosť na zápas, darovali sme súperovi ľahké lopty a z protiútokov sme inkasovali. Druhou vecou, s ktorou sa dievčatá zatiaľ často nestretávajú, bola zónová obrana, ktorú hral súper celý zápas. Naše dievčatá v prvom polčase pracne dobýjali kôš súpera, poväčšinou neúspešne hľadali individuálne cestu ku košu a preto sme do šatní odchádzali s chudobným náskokom 2 bodov.

V polčasovej prestávke sme si povedali viac, akým spôsobom chceme hrať v druhom polčase. Súper sa prestal dostávať k ľahkým loptám, zato my sme pod našim tlakom, tieto lopty získavali a zakončovali sme ich úspešnými protiútokmi. V postupnom útoku dievčatá začali hrať viac tímovo, posúvali si loptu a získavali otvorené strely. Vďaka tomuto nášmu druhopolčasovému nastaveniu sme dovolili súperovi len 11 bodov, naopak naša úspešnosť v útoku narástla, vďaka čomu sme zvíťazili o 28 bodov.

Chcel by som sa veľmi poďakovať dievčatám za druhý polčas, kde preniesli na palubovku presne to, čo sme si povedali v prestávke a jasne prevýšili súpera a dosiahli výrazné víťazstvo.”

BK Vráble – Orava BasCats   39 : 67 (14:16, 28:30, 34:48) Body Orava BasCats: Jamsilová 20, Ondríková, Chovanová po 10, Siteková 7, Drengubiaková, Krakovská po 6, Batunová, Nemčeková po 4,