Play-off začíname proti Young Angels Košice

Nadstavbovú časť Niké extraligy žien ukončili basketbalistky MBK Ružomberok uplynulý víkend. V poslednom stretnutí tejto fázy súťaže si bez problémov poradili so Šamorínom na jeho palubovke 66:28.

V tabuľke skupiny o 1. až 4. miesto obsadili zverenky Juraja Suju tretiu priečku s bilanciou 5 víťazstiev a 7 prehier. Ružomberok dosiahol aktívne skóre 743:698. Na prvom mieste skončili Piešťanské Čajky, druhá bola s odstupom troch bodov Banská Bystrica, štvrtý Šamorín. V skupine o 5. až 8. miesto je konečné poradie po nadstavbe nasledovné: 5. CBK Košice 22 bodov, 6. Young Angels Košice 20, 7. BK ŠK UMB Banská Bystrica 17, 8. BK AS Trenčín 13.

Zajtra začína play-off štvrťfinálovými zápasmi. Štvrtý MBK Ružomberok sa stretne s Young Angels Košice (6.), pričom úvodný duel sa odohrá v Koniarni v stredu 20. marca o 17:00. Odveta je na programe v sobotu u nášho súpera, prípadný tretí duel by sa odohral v stredu budúci týždeň, znovu v Ružomberku.

Kým štvrťfinálové zápasy sa hrajú na dve víťazstvá, semifinále, finále a séria o tretie miesto sa už hrá na tri výhry.

Tabuľku po nadstavbovej časti skupiny o 1. až 4. miesto nájdete TU, rozpis najbližších zápasov extraligy je k dispozícii TU.

(c) MBK Ružomberok 2024