Suja v Ružomberku aj ďalšiu sezónu, fanklub hovorí o vynikajúcej správe

Juraj Suja, hlavný tréner MBK Ružomberok, bude viesť basketbalovú Ružu aj počas súťažného ročníka 2019/2020.

Hlavný tréner MBK Ružomberok Juraj Suja bude pokračovať vo svojej funkcii aj počas nasledujúcej sezóny 2019/2020. Klub úspešne dotiahol rokovania s lodivodom, ktorý tak bude pôsobiť na lavičke basketbalovej Ruže už v siedmej sezóne po sebe. Zmluva znie na jednu sezónu s následnou opciou.

Manažér MBK Radoslav Popelka uviedol, že doterajšiu spoluprácu s J. Sujom tak klub rozšíri nielen o ďalšie súťažné obdobie, ale, verí, že aj o ďalšie úspechy. “Dôvodov na pokračovanie bolo zo strany MBK niekoľko. Logickými najmä plnenie predsezónnych cieľov, ale aj atraktivita našej hry, čo sa odzrkadľuje v diváckom záujme o naše zápasy. Samozrejme, boli by sme veľmi neradi, keby sme prerušili túto symbiózu medzi klubom a fanúšikmi, preto sa tešíme, že Juraj Suja akceptoval našu ponuku na ďalšiu spoluprácu, ktorá so sebou prináša aj veľké záväzky voči našim sponzorom, partnerom, a v neposlednom rade aj voči naším priaznivcom,” komentoval túto tému R. Popelka.

Predĺženie zmluvy s úspešným trénerom oznámil premiérovo primátor mesta Ružomberok Igor Čombor počas slávnostného vyhlásenia najlepších športovcov mesta za minulý rok dnes v kine Kultúra. “Juraj Suja je veľmi dobrý tréner, odborník, má tvorivý prístup ku kolektívu, dosahuje pekné výsledky. Zaslúžene sa stal trénerom reprezentácie SR, a teraz môže túto funkciu skombinovať s pôsobením v MBK Ružomberok,” uviedol primátor.

Z predĺženia spolupráce majú radosť aj fanúšikovia. Jeden z lídrov fanklubu Concordia 1906 Juraj Haríň vyjadril názor, že to považujú za vynikajúcu správu. Ďalej poznamenal: “Tento tím dosiahol nemalé úspechy a my sa z nich úprimne tešíme. Cítime chémiu medzi nami fanúšikmi, hráčkami, trénerom a celým realizačným tímom, a to je pre nás prioritné. Ďuro Suja má našu plnú podporu. Vidíme, že tu robí šport hlavne pre divákov, a to nie je práve bežné. Ako to sám povedal po zápase so Slovanom: “Diváci tu chodia na Ružomberok a nie na súpera”. A to je aj pre fanklub akýmsi mementom. Náš tréner má náš rešpekt!”

(c) MBK Ružomberok 2019