Slovenský pohár: Ani 47 bodov nových Američaniek nestačilo na výhru

Domáce Piešťanské Čajky sa môžu tešiť na finálový zápas Slovenského pohára. Rozhodol o tom dnešný semifinálový duel proti MBK Ružomberok.

Nevyšlo to. Hoci zverenky Juraja Suju po nevydarenej úvodnej štvrtine prebrali v druhej desaťminútovke celkom jasne opraty zápasu do vlastných rúk, a dominovali aj vo väčšine tretej štvrtiny, napokon s domácimi Čajkami prehrali tesne o šesť bodov. Nepodarilo sa im teda postúpiť do finále Slovenského pohára, o ten si zahrajú Piešťany, ktoré tak môžu obhájiť minuloročné prvenstvo.

Znie to neuveriteľne, ale dve nové americké posily v drese Ružomberka – Walker-Kimbroughová a Ellenbergová – zaznamenali v dnešnom zápase spolu až 47 bodov (22 a 25), no ani to nestačilo na zdolanie tímu Martina Pospíšila. Liptáčkam sa totiž nedarila streľba v podaní zvyšku družstva, všetky ostatné hráčky dali len päť a menej bodov. Aj úspešnosť streľby bola vyššia u domácich basketbalistiek o sedem percent (44 ku 37).

Po včerajšej jasnej výhre nad Nitrou (77:44) vo štvrťfinále tak MBK nedokázal prejsť cez domácu prekážku, hoci veľkú časť zápasu udával tempo hry a aj pre fanúšikov Ruže, ktorí cez živý prenos duel sledovali, to vyzeralo nádejne. Záverečné minúty však ovládli Čajky, a napokon sa tešili z víťazstva 72:66.

Piešťanské Čajky – MBK Ružomberok 72:66 (18:10, 29:33, 49:54). T. Páleníková 16, Podrugová 15, Smithová 11, Zohnová a Bartáková po 9 – Ellenbergová 25, Walker-Kimbroughová 22, Campbellová 5, Bozókiová a Kováčiková po 4, Jackovecová, Mištinová a Moravčíková po 2. Štvrtiny: 18:10, 11:23, 20:21, 23:12. TH: 16/14 – 15/10. Trojky: 4-6. Diváci: 700. Úspešnosť streľby: 44% – 37%. Najviac času na palubovke (MBK): Ellenbergová 34:03, Walker-Kimbroughová 32:46, Mištinová 31:54, Campbellová 31:19, Bozókiová 28:45.