Posila pre lavičku. Anton Panis asistentom trénera MBK Ružomberok

Juraj Suja má ďalšiu posilu. Tentokrát nie hráčku, ale člena realizačného tímu. K Michalovi Porubčanovi pribudol asistent hlavného trénera.

Je ním ostrieľaný a skúsený Anton Panis. „Môžem potvrdiť, že sme sa rozhodli po vzájomnej dohode rozšíriť realizačný tím o ďalšieho asistenta,“ vysvetľuje manažér MBK Radoslav Popelka. Známy basketbalový odborník, ktorý v súčasnosti vedie aj staršie minižiačky, tak rozšíril ambiciózny tím prvého družstva žien.

Jeho prítomnosť v realizačnom tíme si pochvaľuje aj Juraj Suja. „Toto naše posilnenie bolo pôvodne v pláne až od budúcej sezóny. Spolu s Radom Popelkom a Jozefom Kalmanom sme sa však zhodli, nech sa tak stane už teraz. Tóno má množstvo skúseností či už ako hlavný tréner MBK, alebo aj ako asistent hlavného kouča, pôsobil pri kvalitných tréneroch. Môžem povedať, že už teraz cítime, že je pre nás posilou,“ vyjadruje svoj názor prvý muž ružomberskej lavičky.

Anton Panis pôsobil vo funkcii hlavného trénera Ružomberka od leta 2007 do konca roku 2009. Bol aj asistentom Štefana Sviteka v ročníku 2012-2013, kedy Liptáčky získali striebro. Ako asistent bol aj pri Mariánovi Svobodovi v rokoch 2005 až 2007.

(c) MBK Ružomberok 2018