Šamorín prepísal históriu, nedal novinárom vyjadrenie k zápasu

Prvý raz v novodobej histórii sa médiám stalo, že ani tréner, ani jeho asistentka, nedali novinárom stanovisko k odohranému stretnutiu.

Tréner Juraj Suja dal v zápase priestor na palubovke všetkým hráčkam, ktoré mal k dispozícii. Solídnu minutáž zaznamenala Kelčíková (takmer 20 minút), naopak, kvôli dlhodobejšiemu zraneniu chýbala Stašová, Fekete nenastúpila, a jej štart v stredu proti Minsku je otázny.

3 ZAUJÍMAVOSTI ZÁPASU

Za približne minútu v závere prvého polčasu dala Lucia Kelčíková 8 bodov, a rozhodla tak o výraznom náskoku MBK v tejto fáze stretnutia.

+ Po prvý raz sa novinárom stalo, že hosťujúci tím odmietol poskytnúť vyjadrenie – zhodnotenie stretnutia pre médiá; pred diktafón sa nepochopiteľne odmietli postaviť tréner Albert Diósi, ako aj asistentka trénera Timea Sujová.

Lodivod MBK Juraj Suja dal v zápase priestor všetkým hráčkam, zahrali si z lavičky aj Uramová, Škvareková či Mesíková.

VÝVOJ STRETNUTIA

Slabší rozbeh, solídny koniec polčasu, výborná tretia štvrtina. Tak by sa dal stručne zhodnotiť tento duel z pohľadu MBK Ružomberok. V prvej, ale aj v druhej štvrtine húževnatý súper zo Šamorína kontroval úradujúcemu majstrovi, ktorý nepredvádzal taký basketbal, aký v jeho podaní diváci poznajú. Tretia štvrtina však vyznela celkom jasne v prospech Liptáčok, ktoré celkom ovládli hru a vyhrali ju jasne 25:5. Potom sa už duel, ktorý poznačili viaceré chybné verdikty rozhodcov, len dohrával. Napokon Ruža jasne zdolala Šamorín podľa očakávania o 40 bodov.

POVEDALI PO ZÁPASE

Juraj Suja, tréner Ružomberka: “Tretia štvrtina naplnila moje očakávania, zvyšné tri nie, zvlášť v prvom polčase. Nebránili sme dobre, obrana bola príliš deravá, Nebol som spokojný s tým, ako sa prezentujeme. V tretej štvrtine to už bolo fajn, aj na začiatku poslednej časti hry. Sme unavení z posledného zápasu, cesta trvala 20 hodín, nie sme kompletní, ale prevládajú pozitívne pocity, určite.”

Albert Diósi, tréner Šamorína: odmietol poskytnúť vyjadrenie médiám

TImea Sujová, asistentka trénera Šamorína: odmietla poskytnúť vyjadrenie médiám

MBK Ružomberok – ŠBK Šamorín 87:47 (25:11, 45:29, 70:34). Dudášová a Mištinová po 16, Jackovecová 15, Kelčíková a Williamsová po 12, Moravčíková a Turudićová po 7, Havranová 2 – Svetlíková 12, Sujová 10, Marcová a Oštadálová po 9, Burianová 5, J. Lelkesová 2. Štvrtiny: 25:11, 20:18, 25:5, 17:13. TH: 26/21 – 11/5. Trojky: 6-4. Diváci: 380. Rozhodovali: Kiss, Životský, Donovalová. Úspešnosť streľby: 52,6% – 38,8%. Najviac času na palubovke (MBK): Moravčíková 30:13, Dudášová 30:09, Jackovecová 28:59, Mištinová 23:46, Turudićová 23:21, Williamsová 20:48, Kelčíková 19:09.