K výhre v Turecku chýbal Ruži jediný kôš

Michaela Fekete zaznamenala 27 bodov, v úspešnosti streľby Ružomberok prevalcoval Hatay v pomere 59 ku 41%. Najbližšie sa naše žabky dvakrát po sebe predstavia domácemu publiku v Koniarni.

U najväčšieho favorita skupiny, ktorý už má postup vo vrecku, sa odvíjal zápas podľa predpokladov. Úvod zvládli lepšie domáce hráčky, ktoré po desiatich minútach viedli 24:14. A hoci bola druhá štvrtina vyrovnaná aj bodov (18:18), po polčase viedol Hatay BB o desať bodov, a zdalo sa, že kráča za ďalším európskym víťazstvom.

Ruža však stále držala s favoritom krok, a nepustila ho do výraznejšieho bodového trháku. K najväčšiemu náporu sa družina okolo trénera Juraja Suju dostala v záverečnej desaťminútovke. Súperkám sa priblížila bodovo, a napokon jej chýbal jediný kôš na to, aby si z Antakye odniesla mimoriadne prekvapujúce víťazstvo.

Najbližšie čakajú na Ružomberok dva domáce zápasy. V Koniarni sa najprv v nedeľu 1. decembra predstavia v extraligovom stretnutí proti Šamorínu, a v stredu 4. decembra v rozlúčke s Európskym pohárom FIBA nastúpia proti bieloruskému tímu Tsmoki Minsk. Oba duely sa odohrajú v tradičnom čase o 17:00.

Hatay BB (Tur.) – MBK Ružomberok 80:79 (24:14, 42:32, 60:49). Abdelkaderová 30, Gajićová 18, Magarityová 16, Yavasová 7 – Fekete 27, Jackovecová 20, Turudićová a Mištinová po 13, Dudášová, Moravčíková a Kelčíková po 2. Štvrtiny: 24:14, 18:18, 18:17, 20:30. TH: 22/19 – 5/3. Trojky: 9-4. Diváci: 400. Úspešnosť streľby: 41.2% – 59.0%.