S úradujúcim majstrom len tesná prehra

Preložený zápas nadstavbovej časti Niké ligy odohrali basketbalistky MBK Ružomberok v piešťanskej Diplomat aréne v nedeľu 11. februára proti domácim Čajkám.

Zverenky Juraja Suju nezačali dobre, pomerne rýchlo prehrávali 0:6, 7:14 či 9:16. Zlepšenie hry priniesla až druhá a tretia štvrtina, stále sa v nich držali Piešťan na “dostrel” a nedovolili im zvýšiť náskok výraznejším spôsobom. Opätovne však Ružu zrážala na kolená veľmi slabá úspešnosť streľby, kým Čajky zaznamenali 43% premenených pokusov, MBK len 26%. Napriek tomu sa zrodila v zápase len tesná prehra Liptáčok, ktoré podľahli úradujúcemu majstrovi o 11 bodov.

Juraj Suja, tréner Ružomberka: “Na naše pomery sme odohrali dobrý, kvalitný zápas. Doplatili sme však na nízku úspešnosť streľby, viacero voľných pozícií spod koša zostalo nepremenených, takto sme prišli minimálne o desať bodov. S týmto súperom sa nedá vyhrať, ak trafíte len 26% pokusov. Teší ma lepší útočný doskok ako mali Piešťany, aj menej strát, ale rozdiel bol v tom, že Čajky svoje šance premenili, my väčšinou nie.”

Piešťanské Čajky – MBK Ružomberok 64:53 (36:26). Jamesová 14, Jurčenková 13, Herminjardová 11, Stašová 8, Kraislová a Mandićová po 6 – Jackovecová 16, Buknová 11, Štefančová 9, Kaľužná 7, Urbanová 3, Hadačová, Havranová a Mikovčáková po 2, Jarošová 1. Štvrtiny: 20:12, 16:14, 15:18, 13:9. TH: 14/11 – 18/15. Trojky: 5-4. Diváci: 524. Rozhodovali: Margala, Sirocký a Kubík. Úspešnosť streľby: 42% – 26%.