S Popradom 2:0, čaká nás semifinále proti Slávii

Najkratšou možnou cestou postúpili basketbalistky MBK Ružomberok cez štvrťfinále Niké extraligy žien. Svojho súpera, BAM Poprad, zdolali už po dvoch zápasoch 2:0, a od soboty 25. marca ich čaká semifinále najvyššej slovenskej súťaže.

Najdôležitejší krok k výhre pod Tatrami urobili zverenky Juraja Suju v tretej štvrtine, ktorú vyhrali presvedčivo 23:7. Mierny náskok si udržiavali aj dovtedy, aj keď nešlo o markantný rozdiel v skóre. Strelecky sa v druhom súboji s týmto súperom darilo Svetlíkovej, viac ako 10 bodov zaznamenali aj Dovčíková a Buknová.

Ružomberku chýbali v Poprade zo zdravotných dôvodov Havranová a Uramová. Už v sobotu 25. marca čaká MBK prvý semifinálový zápas, na ktorý však, pravdepodobne, nastúpi úradujúci vicemajster od 17:00 bez Uramovej, a zrejme aj Hadačovej. Štart Havranovej je naďalej otázny.

BAM Poprad – MBK Ružomberok 46:67 (22:28) – konečný stav série 0:2. Lysová 11, Kmetoniová 8, Barillová a Tetemondová po 7, Drobná 5, Vyšňová 4, Paulechová a Slivková po 2 – Svetlíková 17, Dovčíková 12, Buknová 11, Štefančová 9, Urbanová 8, Michaličková 5, Andělová 3, Jarošová 2. Štvrtiny: 12:19, 10:9, 7:23, 17:16. TH: 15/8 – 12/11. Trojky: 4-8. Diváci: 100. Rozhodovali: Karnay, Fanfarová, Bullo. Úspešnosť streľby: 31% – 38%.