Ružomberok získal strieborné medaily

Štvrté finále Niké extraligy žien medzi Piešťanskými Čajkami a MBK Ružomberok bolo posledným zápasom súťaže v ročníku 2021/22. V prípade víťazstva Liptáčok by sa séria uzavrela v sobotu v Koniarni. To sa však nestalo, a premiérový titul majstra Slovenska oslavujú Piešťanské Čajky po víťazstve 63:44.

Ruža, podporovaná početným fanklubom Concordia 1906, ktorý meral cestu do Piešťan, nezačala zle, a držala krok s Piešťanmi do polčasu. Ten prehrala len o dva body (29:31). Potom však budovali Čajky mierny náskok, ktorý sa naplno prejavil v záverečnej štvrtine. V druhom polčase dali zverenky Juraja Suju len 15 bodov, a ako povedal hlavný tréner MBK, s tým sa vyhrať zápas nedá. Po troch majstrovských sezónach tak končí Ružomberok na druhom mieste.

Piešťanské Čajky – MBK Ružomberok 63:44 – konečný stav série 3:1, titul získali Piešťany. Jamesová 25, Andělová 19, Martišková 8, Tadićová 7, Hašková 4 – Motleyová 18, Burová 6, Graysová 5, Pavićová 4, Praženicová, Havranová a Turudićová po 3, Stašová 2. Štvrtiny: 20:18, 11:11, 14:10, 18:5. TH: 15/10 – 8/4. Trojky: 9-8. Diváci: 1001. Rozhodovali: Zubák, Fuska, Bartoš.