Základná časť bez straty bodu + REPREZENTÁCIE

Jozef Smolek: “Posledný deň v apríli odohrali naše žiačky U14 posledné 2 súťažné stretnutia základnej časti tohto ročníka. Napriek celej plejáde chorých domácich hráčok sa obidve stretnutia skončili očakávanými víťazstvami našich dievčat. Stretnutia boli cenné najmä pre dievčatá, ktoré kvôli absencii ostatných dostali viac minút zápasovej praxe a museli sa dokázať presadiť, ak chceli byť úspešné. Podarilo sa.

Družstvo čakajú teraz v máji barážové stretnutia proti nášmu najväčšiemu súperovi Young Angels U14 Košice, v ktorých pôjde o 1. a 2. miesto dôležité pre vyššie nasadenie družstva v bojoch o titul MR SR. „Prebor“ republiky sa uskutoční v júni na domácej palubovke v Ružomberku.

1.zápas: MBK Ružomberok : BAM Poprad   67 :39 ( 39  : 14 ) Body MBK Ružomberok: Alexandra Reháneková 16, Laura Kapláňová 14, Natália Golisová 12, Karolína Škodová 7, Zuzana Malá 6, Ema Šušová 6,  Timea Synaková 4, Petrana Praženicová 2,

•      prvá štvrtina:                          18                :               8
  •      druhá štvrtina:                       21                :                6
  •      tretia štvrtina:                        16                :              13
  •      štvrtá štvrtina:                       12                 :              1

2.zápas: MBK Ružomberok : BAM Poprad   57 : 38  (27 : 22) Body MBK Ružomberok: Zuzana Malá 15, Alexandra Reháneková 8, Timea Synaková 8, Nella Neumannová 6, Karolína Škodová 5, Petrana Praženicová 4, Ema Šušová 4,  Laura Kapláňová 3, Karolína Jesenská 2, Natália Golisová 2;

•      prvá štvrtina:                       14                 :             13
  •      druhá štvrtina:                    13                :                9
  •      tretia štvrtina:                     17                :                6
  •      štvrtá štvrtina:                    13                 :             10

Popri bežnom tréningovom procese družstva absolvujú následne vybrané dievčatá výberové reprezentačné zrazy:

• v kategórii mladších žiačok U13: Zuzana Malá, Petrana Praženicová
  • v kategórii žiačok U14: Michaela Oravcová, Laura Kaplaňová, Timea Synaková.

Je škoda, že Stella Kajdová a Lea Petríková, ktoré sú tiež v reprezentačnom výbere sa nebudú môcť zúčastniť tentoraz kvôli zraneniam reprezentačných akcií.

Reprezentácia žiačok SR vycestuje v druhej polovici júna na turnaj do Kodane. V každom prípade je už teraz úspechom, že z kolektívu Ivety Bielikovej a Eleny Mozgovovej je v hľadáčiku reprezentácie SR až 7 dievčat.