RUŽOMBEROK MÁ BRONZ! ZASLÚŽENE!

1400 divákov, elektrizujúca atmosféra v Koniarni, ale hlavne, jednoznačná a suverénna výhra Ružomberka. Basketbalistky MBK získali v tejto sezóne extraligy bronz!

Spišská Nová Ves viedla v rozhodujúcom piatom zápase len raz, aj to iba 28 sekúnd na začiatku. Odvtedy už držala opraty stretnutia pevne v rukách Ruža. Prvú štvrtinu vyhral Ružomberok jasne 27:16, jedine druhá mu celkom bodovo nevyšla a prehral ju 11:12.

Po zmene strán si zverenky Juraja Suju nenechali ujsť výhru a zisk bronzových medailí. Tretiu časť hry ovládli po výsledku 18:12, a za povzbudzovania celej haly vyhrali aj záverečnú štvrtinu 16:11. Napokon dotiahli zápas vo víťazného konca 72:51, a zaslúžene si odniesli bronzové medaily.

V záverečnom stretnutí si zaslúžia pochvalu jednak domáci fanúšikovia z Concordie 1906, ktorý mohutne v počte asi 70 ľudí povzbudzovali Ružu celý zápas, ako aj mestská a štátna polícia, ktorá zvládla náročnú situáciu bez najmenších problémov.

MBK Ružomberok – Spišská Nová Ves 72:51 (27:16, 38:28, 56:40) – konečný stav série 3:2. Štvrtiny: 27:16, 11:12, 18:12, 16:11. Diváci: 1400. Bodovali – Ružomberok: Lázárová 20, A. Baburová 17, D. Baburová 9, Černáková 8, Kmeťová 7, Remenárová 6, Nagyová 5. Spišská Nová Ves: Morrisová 14, Palušná 13, Reháková 8, Theinerová a Gladkovová po 5, Bučáková 4, Lásková 2. Trojky: 4-4. TH: 18/14 – 11/7. Rozhodcovia: Fuska, Gabara, Pipíška.