2:2. Rozhodne sa v stredu v Koniarni

Ružomberčanky, hnané dopredu aj 60 fanúšikmi z Liptova, neudržali na Spiši 13-bodové vedenie a domácim hráčkam podľahli o tri body.

Do mestskej športovej haly v Spišskej Novej Vsi prišiel aj zaplnený autobus ružomberského fanklubu Concordia 1906. Už od začiatku hral v domácej hale prím, hoci poriadne bolo počuť aj fanúšikov Spišiačok. Liptáčky mali mierne navrch v prvom polčase, vypracovali si sedembodový náskok a na prestávku odchádzali za stavu 35:28 pre MBK.

Po zmene strán vyhrávala Ruža už 41:28, no potom za niekoľko minút vedenie stratila. V dramatickom závere, kedy sa skutočne na palubovke pritvrdilo, boli šťastnejšie domáce hráčky, ktoré napokon zvíťazili o tri body 70:67.

O zisku bronzových medailí sa tak rozhodne v poslednom možnom zápase. Ten sa odohrá už túto stredu 15. apríla od 17:00 v ružomberskej hale Koniareň. Očakáva sa návšteva do 2000 divákov.

Rücon Spišská Nová Ves – Ružomberok 70:67 (13:15, 28:35, 57:57) – stav série 2:2. SNV: Gladková 21, Palušná 20, Bučáková 10, Lásková 7, Morrisová 5, Slimáková 4, Theinerová 3. MBK: D. Baburová 19, Kmeťová 15, Lázárová a Remenárová po 10, Černáková 5, Nagyová 4, A. Baburová a Hadačová po 2. Štvrtiny: 13:15, 15:20, 29:22, 13:10. TH: 22/14 – 20/15. Fauly: 20:23. Trojky: 4:2. Diváci: 800. Rozhodcovia: Brziak, Gabara, Macura.