Ružomberok je najkratšou cestou vo finále!

Prvý domáci zápas o titul odohrajú basketbalistky MBK Ružomberok v sobotu 13. apríla o 18:30, druhý duel v Koniarni bude na programe v sobotu 20. apríla o 17:00.

21 sekúnd v zápase viedol Šamorín. Na začiatku, keď Sujová premenila trojku. Vzápätí však zobral opraty do rúk Ružomberok, ale šlo mu to veľmi pomaly. Naše žabky sa pomalšie rozbiehali aj preto, že ŠBK kládol podobne umný odpor ako v stredu na ich palubovke. Z 0:3 však Ruža razom upravila na 13:3, no súper skóre takmer vyrovnal. Ani v druhej štvrtine nemohol favorit spod Mnícha (možno sa čudujete, prečo nie spod Čebraťa, ale vrch Mních je ku Koniarni podstatne bližšie) povedať, že získal rozhodujúci náskok. Po polčase to bolo len o desať bodov 37:27.

Smutný zápas odohrala, a nedohrala Kelčíková. Po ani nie piatich minútach v hre bolestivo dopadla na zem a odkrivkala na lavičku. Je pravdepodobné, že vo finále si už nezahrá. Aj na druhej strane sa diali veci, rozhodcovia poslali predčasne pod sprchy Sujovú, a tak Šamorín dohrával záverečné minúty bez nej. Bolo to však už za stavu, kedy sa dal duel hodnotiť slovkom rozhodnutý. Ruža totiž pred poslednou štvrtinou viedla takmer o 20 bodov, a napokon zaslúžene a s prehľadom zvíťazila 76:47, a teší sa na finále…

Juraj Suja, tréner Ružomberka: “Sme radi, že sme vyhrali takmer o 30 bodov. Je to však playoff, treba uznať kvality Šamorína. V druhom, ani v tomto treťom zápase nám nič nedali zadarmo. Išli naplno, nešetrili sa, bojovali, preverili nás. Teší ma, že sme sériu zvládli 3:0, stratili sme však Luciu Kelčíkovú, čo ma veľmi mrzí. Máme dva týždne do finále, sme tam, kde sme chceli byť.”

Albert Diósi, tréner Šamorína: “Hrali sme lepšie ako v prvom zápase, ale horšie ako doma v stredu. Asi takto sme tú sériu predpokladali pred začiatkom. Škoda vylúčenia Sujovej. Američanka Ellenbergová je vynikajúca, robila si na palubovke, čo chcela. Asi takýto je rozdiel medzi Ružomberkom a Šamorínom. Sme spokojní, a verím, že aj Ružomberok je spokojný.”

MBK Ružomberok – ŠBK Šamorín 76:47 (14:11, 37:27, 55:37) – na zápas 3:0, do finále postúpil Ružomberok. Ellenbergová 21, Jefferyová 15, Mištinová 9, Janoščíková 8, Stašová a Kelčíková po 6, Markovićová 4, Šikšniutéová 3, Jackovecová a Moravčíková po 2 – Vyňuchalová 10, Škublová 9, Horvátová 8, Sujová 7, Marcová 6, Lelkesová 4, Letková 2, Vaiglová 1. Štvrtiny: 14:11, 23:16, 18:10, 21:10. TH: 24/19 – 10/9. Trojky: 7-4. Diváci: 700. Úspešnosť streľby: 38% – 28%. Najviac času na palubovke (MBK): Jefferyová 27:43, Mištinová 25:29, Jackovecová 24:57, Ellenbergová 22:19, Stašová 17:41. Rozhodovali: Doušek, Izák, Čurilla.