Šialené kurzy na Ružomberok. Bude zaplnená hala? Prvé finále je už zajtra…

Kvôli zápasu futbalovej Fortuna ligy medzi Ružomberkom a Michalovcami (15:30) sa dlho očakávané prvé finále basketbalovej extraligy žien medzi MBK a Čajkami začne v Koniarni o 18:30.

Začnime netradične. Bookmakeri stanovili doslova šialené kurzy na výhru MBK Ružomberok v zajtrajšom zápase. Podľa nich  o víťazstve MBK nie je pochýb, keďže sa kurzy na víťazstvo domáceho kolektívu pohybujú na úrovni 1,06 až 1,09. Pritom kurzy na výhru Piešťan sú v rozmedzí 7,40 až 8,40. Domnievame sa, že zápas môže byť podstatne vyrovnanejší a napínavejší, ako naznačujú veľmi zvláštne stanovené kurzy stávkových kancelárií.

Ale, k veci… Podľa trénera MBK Juraja Suju sú všetky hráčky jeho tímu okrem Kelčíkovej zdravotne v poriadku, pripravené nastúpiť. „Ostatné dievčatá sú v poriadku. U Eglė je cítiť, niekoľkotýždňový výpadok, no najpodstatnejšie je, že sa cíti dobre a môže makať na tom, aby bola čo najskôr späť, aj čo sa týka výkonu. Uvidíme, do akej miery sa to podarí, ale ja verím v jej obrovský prínos za každých okolností,“ uviedol pre klubový Bulletin, ktorý bude znovu k dispozícii divákom v Koniarni bezplatne.

Finálová séria sa hrá na tri víťazné zápasy. Prvý krok môžu urobiť basketbalistky MBK už zajtra od 18:30. Dokážu diváci v Koniarni zaplniť halu? „Kedy inokedy, ak nie teraz,“ znie reakcia Juraja Suju… Veríme, že prajní, ale nároční priaznivci basketbalu v Ružomberku vytvoria našim žabkám prajné prostredie, v ktorom sa bude Ruži dariť…

Druhý duel bude aj s početnou účasťou fanúšikov Ruže na programe v stredu 17. apríla od 18:00 v piešťanskej Diplomat aréne. Následne sa séria presunie v sobotu 20. apríla do Ružomberka, kde sa od 17:00 uskutoční tretí finálový zápas.

Link na udalosť na Facebooku: https://www.facebook.com/events/422032478360126/

(c) MBK Ružomberok 2019