Ruža sa výborne naladila na Poprad, zdolala Miškolc!

Cenný skalp maďarského tímu, ktorý trénuje uznávaný slovenský kouč Štefan Svitek, získal Ružomberok v stredu v Koniarni.

Týždeň času medzi dvomi súťažnými zápasmi využili basketbalistky MBK Ružomberok na odohranie prípravného zápasu. Ich súperom bol v stredu v domácej Koniarni silný maďarský celok Miškolcu, ktorého trénerom je Štefan Svitek. Liptáčky si po nevydarenom stretnutí proti Košiciam (54:78) napravili chuť a po veľmi dobrom výkone dokázali poraziť Maďarky 75:70. „Chcem sa poďakovať Miškolcu, že prišli na tento prípravný zápas. Určite pomohol nám, aj im. Sme radi za víťazstvo nad veľmi kvalitným súperom s vynikajúcim trénerom. O výhre rozhodla naša kvalitná obrana v poslednej časti hry,“ zhodnotil duel tréner MBK Juraj Suja.

Ako ďalej dodal, teší ho, že do hry sa po zdravotných problémoch a rekonvalescencii dostali aj Stašová a Kelčíková. „Určite nesklamali, som z toho šťastný,“ dodal Suja. Najbližším súperom Ružomberka v nadstavbovej časti extraligy bude BAM Poprad. Ruža proti nemu nastúpi už zajtra v sobotu 24. februára od 17:00 v Koniarni.

(c) MBK Ružomberok 2018