Podrobnosti

Dátum Čas Súťaž Sezóna
24. februára 2018 17:00 Extraliga 2017/2018

K zápasu

Doterajšie súboje Ružomberka s Popradom vyznievali jednoznačne pre zverenky Juraja Suju. Dnešný zápas bol iný. Od začiatku až do konca…

Začnime pozitívami pre domáci tím. Prvý raz po niekoľko mesačnej prestávke, zapríčinenej zdravotnými problémami, sa v súťažnom zápase predstavili hneď dve hráčky MBK – Stašová a Kelčíková. Do Koniarne si našlo cestu 500 divákov, slušná návšteva. O atmosféru sa staral nielen početný domáci fanklub Concordia 1906, ale aj hŕstka priaznivcov Popradu. Posledným pozitívom, aj keď s trpkou príchuťou, je výhra Ruže. O dva body…

Podobne ako 3. februára v Poprade, aj teraz Ruža zaspala úvod a prehrávala už 0:6. Napokon otočila stav a prvú štvrtinu vyhrala 17:12. Potom však znovu prebrali iniciatívu Popradčanky, ujali sa vedenia a po polčase boli vo výhode 31:27. Druhú štvrtinu vyhrali zverenky Milana Černického 19:10, rovnakým výsledkom vyhrali domáce tretiu desaťminútovku. Zdalo sa, že má Ružomberok našliapnuté v relatívne vysokému povinnému víťazstvu, no opak bol pravdou. Až do posledných sekúnd sa museli zverenky Juraja Suju strachovať o výsledok, napokon porazili Poprad len tesne o dva body 59:57, čo sa pred zápasom rozhodne nečakalo.

Hosťujúci tím mal o desať percent vyššiu úspešnosť streľby (40 ku 30%), strelil aj viac trojok ako domáce (5 ku 3), no doplatil na viac nepremenených trestných hodov a nemal v tíme bodovú líderku ako Ružomberok, pretože 24 bodov Walkerovej už niekoľkýkrát rozhodlo o osude zápasu.

Juraj Suja, tréner Ružomberka: “Som veľmi prekvapený, ako sme schopní predviesť takýto výkon. Po takom dobrom týždni, aký sme mali. Po zápase s Košicami sme mali výborný tréningový týždeň, v ktorom sme porazili silný Miškolc. Som teda šokovaný, a pýtam sa, aké sú dôvody dnešného výkonu môjho tímu. Začali sme zle, inak, ako sme si predstavovali, hľadám príčiny tohto stavu.”

Milan Černický, tréner Popradu: “Nečakali sme takýto vývoj zápasu. Vedeli sme, že Ružomberok na nás vybehne. Hrali sme veľmi rozumne, dobre v obrane, málo chýbalo, aby sme vyhrali, čo by bolo obrovské prekvapenie. Za predvedený výkon, keby sme boli vo futbale, tak poviem – sme si zaslúžili aspoň bod.”

MBK Ružomberok – BAM Poprad 59:57 (17:12, 27:31, 46:41). Walkerová 24, Jackovecová 12, Ellenbergová 9, Mištinová 6, Cambpellová a Kováčiková po 3, Buttsová 2 – Kudličková 11, Ivančáková 10, Kupčíková 9, Kmeťovská 8, Drobná 7, Filičková 6, Grígerová 4, Hadačová 2. Štvrtiny: 17:12, 10:19, 19:10, 13:16. TH: 29/24 – 19/10. Trojky: 3-5. Diváci: 500. Rozhodovali: Mekelová, Sirocký, Izák. Úspešnosť streľby: 30% – 40%. Najviac času na palubovke (MBK): Jackovecová 33:51, Walkerová 33:33, Kováčiková 29:48, Campbellová 24:10, Mištinová 23:02.