Ruža Girls najlepšie na medzinárodnom turnaji Jersey cup Brno 2023

Tréner M. Futo, hrdý na svoje zverenkyne poslal podrobnú reportáž z víkendového turnaja Jersey cup 2023 v Brne.

“V dňoch 1.3.9. sa v Brne uskutočnil medzinárodný turnaj dievčat, v kategórií junioriek U19 v silnej konkurencii tímov Žabiny Brno, Gyor, Bk Slovan Bratislava, MBK Stará Turá a domáceho KP Tany Brno sa nakoniec presadili naše ruže, ktoré ovládli turnaj bez zaváhania a zaslúžene sa tešili z 1. miesta.

1.zápas – skupina

Po náročnej ceste (dievčatá vyrážali spolu s kadetkami o 6:30) sme nastúpili o 19:00 v prvom zápase skupiny proti takmer domácim Žabinám z Brna. Rozbiehali sme sa veľmi pomaly, nemali sme potrebnú „šťavu“ s tak sme sa so slabším z dvojice Brnenských tímov trápili. Po polčase sme sa našťastie rozbehli, odskočili súperovi a kontrolovali zápas až do konca

ŽABINY BRNO – MBK RUŽOMBROK  47:57 (24:24)

Body: Jarinová 16, Štefančová 14, Ďuratná 10, Remenárová 7, Borovská 5, Michaličková 2, Storošková 2, Hanáková 1, Ondrášiková, Dorková

1. zápas – skupina

V druhom zápase skupiny sme v sobotu už o 9:00 nastúpili proti dobre známemu Slovanu Bratislava. Slovanistky nastúpili s novým trénerom zo Srbska takže sme boli pripravení na trvrdú hru, čo sa v priebehu zápasu potvrdilo, ale dievčatá sa veľmi dobre vysporiadali s danou situáciou, hrali rýchlo, kolektívne a s veľkou chuťou čomu asi dopomohla ranná 20 minútová prechádzka a pripísali sme druhé víťazstvo a tým pádom 1. miesto v skupine a postup do semifinále.

BK SLOVAN BRATISLAVA – MBK RUŽOMBEROK 38:70 (21:29)

Body: Michaličková 19, Štefančová 16, Hanáková 8, Dorková 7, Jarinová 5, Remenárová 4, Borovská 2, Storošková 2, Ondrášiková

1. zápas – semifinále

Vo večernom semifinále sme nastúpili proti starému známemu, družstvu MBK Stará Turá. Do zápasu sme vstúpili so slabou koncentráciou, kedy sme neboli dôslední v obrane, čo sa však po dôraznom dohovore veľmi rýchlo napravilo, a prebrali sme kontrolu nad zápasom. V ďalšom priebehu zápasu sme kontrolovali hru, hrali pekný kombinačný basketbal a jednoznačným víťazstvom postúpili do nedeľného finále.

MBK Stará Turá – MBK RUŽOMBEROK  60: 74 (34:44)

Body: Štefančová 26, Ďuratná 15, Michaličková 14, Remenárová 9, Jarinová 5, Borovská 3, Hanáková 2, Storošková, Ondrášiková, Dorková

1. zápas – FINÁLE

Finále proti domácim KP Brno sme nezačali dobre. Nepostrážili sme si domáce strelkyne ktoré otvorili zápas dvoma presnými trojkami. Nevedeli sme sa dostať do rytmu, aj vplyvom neskutočne slabého výkonu rozhodcov, s ktorým boli nespokojné obe strany. Po timeoutoch sa začal obraz hry meniť. Dievčatá začali byť dôraznejšie, zrýchlili hru, viac si dopriali a do polčasu otočili skóre v náš prospech. Druhý polčas sme umne kontorlovali hru, a napriek tragickému výkonu rozhodcov a vyfaulovanie troch hráčok sme ho úspešne dotiahli do víťazného konca a stali sa víťazmi turnaja.

KP TANY BRNO – MBKRUŽOMBEROK   58:75 (33:43)

Body: Ďuratná 17, Michaličková 17, Štefančová 13, Remenárová 13, Dorková 2, Hanáková 2, Borovská, Ondrášiková, Storošková.

MVP turnaja sa stala Mária Štefančová

Dievčatá musím pochváliť za prístup k turnaju, nasadenie a vnímanie hry. Bol som veľmi spokojný s tým ako sme sa prezentovali, hrali sme prvé zápasy po príprave a dievčatá pôsobili sviežo, hrali nápaditý, kolektívny a pekný basketbal.

Veľmi si vážim a teší ma ako dievčatá prijali nové hráčky Remenárovú a Storoškovú, ako vystupovali aj mimo zápasov, začo sme dostali pochvalu aj od ostatných účastníkov turnaja.

Už v piatok a v sobotu hráme na domácej palubovke v Koniarni odvetu s veľmi kvalitným tímom KP Brno.