Rozpačitý výkon mladých ruží s výrazným víťazstvom

M. Futo: V dohrávanom stretnutí proti BA Čaňa sme nastúpili netradične v piatok po jedinom spoločnom tréningu, čo sa samozrejme prejavilo na našom výkone. Do stretnutia sme, napriek upozorneniam, vstúpili nekoncentrovane, ľahkovážne, kopili sme chyby, hrali sme pomaly a staticky. Na naše šťastie podala Čaňa najhorší výkon aký som u nich videl, čo nám zabezpečilo vedenie po prvej štvrtine v pomere 9:0.

Druhá štvrtina sa z našej strany odvíjala v rovnakom scenári, pomalý basketbal, bez nasadenia, agresivity a srdiečka, zatiaľ čo výkon hosťujúcich hráčok sa zlepšoval a tým pádom sa na nás dotiahli a vyrovnali na polčasových 20:20.

V prvom polčase nám nefungovalo takmer nič, tímová spolupráca (nevideli sme voľné spoluhráčky) obranný ani útočný doskok, tým pádom ani rýchly protiútok a bol som veľmi nespokojný s našim herným prejavom.

Po prestávke nastúpili dievčatá spôsobom aký si predstavujem, agresívnejšie, bojovnejšie, s väčším zápalom a chcením. Situácie sme začali riešiť jednoduchšie, dopriali sme si viac loptu a napriek „úbohej“ streľbe hlavne s blízkych vzdialeností sme odskočili súperovi na 44:32, kedy sme za štvrtinu skórovali viac bodov ako za celý prvý polčas.

V poslednej štvrtine sme pokračovali v navyšovaní rozdielu skóre, do hry sa dostali všetky dievčatá a pripísali sme si siedme víťazstvo v nadstavbovej časti o 1-8. miesto kadetskej ligy.

MBK Ružomberok – BA Čaňa  68:40  (20:20) Body MBK Ružomberok: Štefančová 16, Michaličková 14, Ďuratná 9, Jarinová 9, Hanáková 8, Rigová 6, Polomská 4, Olexová 2, Ondrášiková

Po zápase mi dievčatá pripravili krásnu oslavu k narodeninám ktoré som mal v priebehu týždňa, a tým pádom sme našli aj pravdepodobnú príčinu nekoncentrovanosti v úvodnej časti zápasu.

Chcem im poďakovať za všetky gratulácie, aj za to ako si na tom dali záležať a pripravili množstvo dobrôt, mnohé sú šikovné nie len na basketbalovej palubovke.