U15 v nadstavbe o 1. – 8. miesto suverénne

Všetky zápasy vyhraté, ani jediný zápas s prehrou.

J.Smolek: “V ostatnú sobotu 6. mája a nedeľu 7. mája zavŕšili naše staršie žiačky aj nadstavbovú časť súťaže výhrami. Tak v Trnave ako i v Piešťanoch uštedrili svojim súperkám prehry rozdielom o viac ako dve triedy.

Víťazstvá pre nás boli očakávané, ale s rozdielom skóre až o 66 respektíve 57 bodov sme až tak nerátali. Išlo o súperov z hornej polovice tabuľky, ktorí sa kvalifikovali do Final – eight  tohtoročných MR – SR. Je potrebné dievčatá pochváliť za výkony v obidvoch stretnutiach, zvlášť proti Trnave sa prezentovali v mnohých prípadoch vtipnými basketbalovými akciami.

Po určitých výkonnostných stagnáciách niektorých hráčok (najmä zo zdravotných dôvodov) z nedávnej minulosti sa na našu radosť aj tieto hráčky dostávajú do formy. Takmer vo všetkých stretnutiach dlhodobej i nadstavbovej časti súťaže sme uplatňovali na naše súperky jednu rozdielovú zbraň, ktorou je špeciálna filozofia a systém hry trénerky Bielikovej. Trénerka sa neúnavne snaží vštepovať svojim zverenkyniam túto koncepciu do ich každodennej hernej výbavy. No a stále častejšie sa darí tento herný prejav aj uplatňovať. Je príjemné počúvať na rôznych miestach republiky, že naše družstvo je od ostatných niekde inde. I tu možno hľadať tajomstvo našich výrazných výsledkov. Koniec koncov štatistiky a čísla po toľkých mnohých zápasoch už voľačo potvrdzujú.

Ďalším faktorom úspešných výsledkov družstva sú stabilné výkony dievčat ktoré ťahajú družstvo v každom jednom stretnutí. Zatiaľ výrazne nezaostali ani jediný raz. Keď zmieňujeme pozitívne faktory, základom však bol, je a bude poctivý, stabilný a nepretržitý tréningový proces. Toto družstvo má takmer 100% dochádzku na tréningy a to je asi jeho najväčšia devíza. Zdá sa to niekomu banálne či smiešne? Ubezpečujem všetkých, že v dnešnej dobe je práve toto vážny problém. Pre nás trénerov tohto družstva je radosť vidieť, keď sú takmer všetky dievčatá pol hodinu pred tréningom už na „placi“ pripravené trénovať. Veľavravné!”

Sobota 06. 05. 2023

BK AŠK Slávia Trnava: MBK Ružomberok  34 : 110 (22 : 56)

  1. štvrtina: 10 : 32
  2. štvrtina: 12 : 24
  3. štvrtina:   6 : 34
  4. štvrtina:   6 : 20

BODY MBK Ružomberok: Oravcová 25, L. Kapláňová 15,E. Koristová 15, N. Golisová 11,T. Duháňová 10, N. Neumannová 8, Z. Malá 7, E. Šušová 5, A. Reháneková 4, M. Havranová 2, T. Synaková 2, P. Praženicová 2, V. Sališová 2, V. Jaroščáková 2;

Nedeľa 07. 05. 2023

Piešťanské Čajočky : MBK Ružomberok 34 : 91 (16 : 57)

  1. štvrtina: 10 : 30
  2. štvrtina:   6 : 27
  3. štvrtina:   9 : 26
  4. štvrtina:   9 :   8

BODY MBK Ružomberok: Oravcová 27, E. Koristová 17, Z. Malá 13, N. Golisová 6, T. Synaková 6, Duháňová 6, L. Kapláňová 5, N. Neumannová 4, A. Reháneková 4, P. Praženicová 2, M. Havranová 1;