Prvú stovku od MBK si vytrpela Nitra

Tak to prišlo. Po dlhom čakaní sa Ružomberku podarilo dokonale potešiť vlastných fanúšikov. V Koniarni videla solídna návšteva pekný basketbal s jasnou dominanciou jedného tímu.

Od začiatku to bola hra mačky s myšou. Kto prišiel do Koniarne, neľutoval, pretože videl rýchly basketbal s množstvom pekných akcií, väčšinou na domácej strane. Ružomberok mladé súperky vôbec nešetril, už v prvom dejstve im uštedril očakávaný debakel 24:6, a pokračoval aj do polčasu (24:12 druhá štvrtina). Po polovici zápasu tak mali zverenky Juraja Suju jasný a komfortný 30-bodový náskok.

Doslova smrtiaca pre Nitru však bola až tretia štvrtina. Ružomberku padali trojky jedna za druhou, za celý zápas ich nastrieľali desať, a pasáž medzi 21. a 30. minútou vyhrali zdrvujúco 33:9. V záverečnej časti hry si diváci pýtali stovku, ktorej sa napokon aj dočkali. Liptáčky dominovali v každej činnosti, za výsledok, ale aj pohľadnú predvedenú hru ich diváci odmenili zaslúženým a skandovaným potleskom.

Juraj Suja, tréner Ružomberka: „Maximálna spokojnosť, hlavne ma teší, že všetky hráčky v zdraví dohrali zápas. Som rád, že sme ukázali dostatočnú energiu, aj keď súper nepreukázal dostatočnú kvalitu. Pred stretnutím som družstvo nabádal, aby sa nestarali o protivníka, ale o seba, aby dali do výkonu šťavu a patričnú dávku energie, čo sa podarilo.“

Pavol Horička, tréner Nitry: „Skóre je úplne jasné, ani nie je čo hodnotiť. Boli sme dnes platonickí, veľa situácií sme riešili, žiaľ, veľmi zle. Chýbalo nám päť hráčok zo základnej rotácie, klobúk dole pred tromi 16-ročnými, ktoré v extralige odohrali doposiaľ len niekoľko minút. Bojovali sme, koľko sme vládali, ale kvalita bola jasne na strane Ružomberka. Gratulujem MBK za výborný výkon.“

MBK Ružomberok – BKM Junior UKF Nitra 104:32 (24:6, 48:18, 81:27). Šisniutéová 25, Jefferyová 24, Ivančáková a Jackovecová po 12, Ellenbergová 11, Markovičová 8, Stašová 6, Moravčíková 4, Belušová 2 – Fehérová 15, Zaťková a Zentková po 6, Kubušová 3, Kudličková 2. Štvrtiny: 24:6, 24:12, 33:9, 23:5. TH: 8/8 – 8/7. Trojky: 10-1. Diváci: 450. Úspešnosť streľby: 57,3% – 25,0%.

(c) MBK Ružomberok 2018