Sobota 13. január bude prvým dňom v tomto kalendárnom roku, v ktorom čaká basketbalistky MBK Ružomberok súťažný zápas. V Koniarni bude od 17:00 ich súperom v extralige BK Slovan Bratislava.

“Musím poklopať, trénujeme všetci. Aj s Aaryn a Shatori, sme zdraví,” povedal nám na úvod rozhovoru k sobotňajšiemu zápasu tréner Ruže Juraj Suja. Samozrejme, už do konca sezóny si nezahrá Bartánusová (informovali sme vás v minulom článku), Kelčíkovej chýba vyše mesiaca rekonvalescencie (jej štart ešte v tomto ročníku je nepravdepodobný). A čo Radka Stašová? – znela naša ďalšia otázka pre trénera MBK: “O dva týždne by mala ísť do konaktu na tréningoch, do mesiaca, ak všetko pôjde bez problémov, by mohla byť pripravená zasiahnuť do hry.”

S družstvom už prakticky od začiatku januára trénujú aj dve zámorské posily. (#3) Aaryn Ellenbergová a (#20) Shatori Walker-Kimbroughová (obidve z USA) budú mať svoju súťažnú premiéru za Ružomberok v sobotu proti Bratislave. “Veľmi dobre zapadli do kolektívu,” teší sa Suja. Hovorí, že majú svoju vysokú kvalitu, a verí, že budú želaným prínosom pre Ružu, najmä v útoku. Budú práve tieto basketbalistky, ktoré MBK získal v závere minulého roku, rozdielovými hráčkami? “Musia. Určite to od nich očakávame,” potvrdzuje tréner Liptáčok. Na záver dodáva: “Rozhodne na to majú, aby nám výraznou mierou pomohli vyhrávať zápasy.”

Sobotný podvečer teda bude v Koniarni patriť súboju Ružomberka a Slovana Bratislava. Potom, nasledujúci víkend, čaká naše žabky finálový turnaj Slovenského pohára v Piešťanoch, a následne sa začne nadstavbová časť extraligy.

(c) MBK Ružomberok 2018