Extraliga: MBK Ružomberok – BK Slovan BA

Podrobnosti

Dátum Čas Súťaž Sezóna
13. januára 2018 17:00 Extraliga 2017/2018

K zápasu

Prvým súperom MBK Ružomberok bol vo výbornej atmosfére BK Slovan Bratislava. Výhra Ruže sa očakávala a naplnila, dve nové americké posily Liptáčok zaznamenali spolu takmer 40 bodov…

47 sekúnd trvalo vedenie Bratislavčaniek v tomto zápase. Po diétnom úvode, kedy to takmer dve minúty vyzeralo ako na futbale, vyhrával Slovan 1:0. Potom už bol zvyšok duelu v jasnej a bezproblémovej réžii Ružomberka. V Koniarni sa prišlo (aj) na dve americké posily (Shatori Walker-Kimbrough a Aaryn Ellenberg) pozrieť 700 divákov, o pravú basketbalovú atmosféru sa celý čas staral domáci fanklub Concordia 1906. Po prvej desaťminútovke bolo jasné, kto je na palubovke pánom, keď Ruža zmietla svojho súpera 21:6.

Taktovka stretnutia v réžii zvereniek Juraja Suju pokračovala aj vo zvyšných častiach duelu. Druhú štvrtinu vyhrali Ružomberčanky 28:12, a po polčase tak svietil na svetelnej tabuli stav 49:18. Tréner Bratislavčaniek bral vývoj zápasu reálne a oddychovými časmi len viackrát stopol bodový rozmach domácich. Najväčším bodovým rozdielom sa skončila záverečná štvrtina, v ktorej Ružomberok dominoval 28:6. Celkovo vyhral o 65 bodov 95:30, potvrdil svoju očakávanú prevahu, čo uznal aj lodivod hostí, a dobre sa naladil na finálový turnaj Slovenského pohára, ktorý bude budúci víkend v Piešťanoch.

Vo veľmi dobrom svetle sa prezentovali americké posily v drese Ružomberka. Shatori Walker-Kimbrough zaznamenala pri svojej premiére 23 bodov, a 90% úspešnosť streľby. Ellenbergová dala 16 bodov a z 9 trestných hodov premenila osem. Úvod roka vyšiel teda Liptáčkam podľa predstáv. Budeme im držať palce v Piešťanoch, kde sa v prvom zápase stretnú s Nitrou, a v prípade úspechu ich čaká semifinále s domácim kolektívom.

MBK Ružomberok – BK Slovan Bratislava 95:30 (21:6, 49:18, 67:24). Walker-Kimbrough 23, Ellenberg a Bozóki po 16, Yatskovets 14, Moravčíková 10, Brown 8, Mištinová a Kováčiková po 4 – Oštadálová 7, Tarkovičová a Talajková po 5, Dulová a Vaigl po 4, Turzáková 3, Mišovičová 2. Štvrtiny: 21:6, 28:12, 18:6, 28:6. Trojky: 1-3. TH: 35/28 – 6/3. Diváci: 700. Rozhodcovia: Karniš, Daňuš, Izák. Úspešnosť streľby: 50,8% – 23,5%. Čas na palubovke (MBK): Walker-Kimbrough 28:40, Moravčíková 27:51, Ellenberg 25:51, Bozóki 25:41, Yatskovets 24:12, Kováčiková 22:45. Trvanie zápasu: 1:37.