Prichádza posila pod kôš: Poľka Paula Tarnachowicz

Už najbližšiu sobotu začína nová basketbalová sezóna. Ružomberok sa v úvodnom kole Niké extraligy žien stretne s BK ŠKP 08 Banská Bystrica na palubovke súpera.

Ešte predtým však klub oznamuje dobrú správu. V náročnej dobe sa podarilo MBK dotiahnuť prestup dôležitej podkošovej hráčky. Vystužiť káder na poste, ktorý ako posledný nemali naše žabky pokrytý, príchádza Poľka Paula Tarnachowicz. “Ide o 30-ročnú hráčku s výškou 188 centimetrov. Rodáčka z Gdynie pôsobila na americkej University of Massachusetts, a následne si vyskúšala úspešné hráčske zastávky vo Veľkej Británii, Portugalsku či Belgicku,” hovorí výkonný riaditeľ MBK Ružomberok Radoslav Popelka.

Manažér basketbalovej Ruže verí, že do kádra Juraja Suju dobre zapadne. “Sme radi, že sa nám v tomto, z pohľadu hráčskeho trhu, kritickom období, podarilo dohodnúť s touto hráčkou. Veríme, že sa svojich úloh v našom tíme zhostí na jednotku a bude prínosom pre tím a vlastne cely klub v náročných súbojoch európskeho pohára, ale aj Niké Extraligy žien.”

(c) MBK Ružomberok 2021