Prvý domáci zápas v príprave, súperom bude Miškovec

Basketbalistky MBK Ružomberok prehrali v Maďarsku proti obidvom súperom, hlavne kvôli absencii dvoch amerických posíl. Prípravou pokračujú v stredu o 17:30 v Koniarni.

Prípravná fáza MBK Ružomberok je v plnom prúde. Zverenky Juraja Suju si na úvod prípravy zgustli na českých súperoch, keďže vysokým rozdielom porazili na turnaji Jersey Cup domáce KP Brno, ako aj Levhartice Chomutov. Turnaj napokon vyhrali, no následne zavítali do Maďarska, kde ich čakali dve prípravné stretnutia s Miškovcom a MTK Budapešť. Obidva zápasy napokon tesne prehrali (s Miškovcom 51:69 a s MTK 68:73), keďže v zostave Ruže chýbali americké posily Motleyová a Graysová zo zdravotných dôvodov. Do začiatku sezóny by však mali byť v poriadku.

V stredu 15. septembra čaká MBK prvý domáci prípravný zápas. Proti zverenkám Juraja Suju sa postavia ich nedávne súperky DVTK Miškovec. Duel sa odohrá v Koniarni o 17:30, pričom vstup bude bezplatný. Ďalšie podrobnosti pridáva výkonný riaditeľ klubu Radoslav Popelka. “Diváci môžu prísť v režime OTP, teda očkovaní, testovaní a po prekonaní Covid-19, po dlhej dobe sa na každého fanúšika naozaj tešíme. Aj keď ide len o prípravný zápas, môžu diváci vidieť v akcii náš tím v nových dresoch. Verím, že aj tie sa budú priaznivcom MBK páčiť.”

Viac informácií o režime OTP: Za osobu v režime očkovaná, testovaná, alebo prekonala ochorenie COVID-19  OTP sa považuje: 1. osoba plne očkovaná, 2. osoba, ktorá je schopná sa preukázať negatívnym výsledkom testu na ochorenie COVID-19 nie starším ako 72 hodín od odberu v prípade RT-PCR alebo LAMP testu alebo 48 hodín od odberu v prípade antigénového testu, 3. osoba prekonala ochorenie COVID-19 v období pred nie viac ako 180 dňami. Za plne očkovanú osobu KZ sa považuje: a) osoba najmenej 14 dní po aplikácii druhej dávky očkovacej látky proti ochoreniu COVID-19 s dvojdávkovou schémou, b) osoba najmenej 21 dní po aplikácii prvej dávky očkovacej látky proti ochoreniu COVID-19 s jednodávkovou schémou, c) osoba najmenej 14 dní po aplikácii prvej dávky očkovacej látky proti ochoreniu COVID-19, ak bola prvá dávka očkovania proti ochoreniu COVID-19 podaná v intervale do 180 dní od prekonania ochorenia COVID-19, d) osoba do 12 rokov veku. Vstup a pobyt v mieste zápasu len s prekrytými hornými dýchacími cestami.

(c) MBK Ružomberok 2021