Pri jasnej výhre Ruže až dve premiéry mladých nádejí MBK

Po 25-dňovej prestávke sa basketbalistky MBK Ružomberok konečne predstavili v súťažnom zápase. Ich súperom boli hráčky BK ŠKP 08 Banská Bystrica.

Zápas mal jasného favorita v podobe úradjúceho majstra z Ružomberka. Ten svoju úlohu potvrdzoval od začiatku stretnutia.

3 ZAUJÍMAVOSTI ZÁPASU

+ Súťažnú premiéru v drese žien MBK Ružomberok dnes zažili až dve mladé nádeje Ruže: Nina Oravcová odohrala vyše 4 minúty, Sophie Krettová takmer 2 a pol minúty a zaznamenala aj dva body.

+ Napriek jasnému a jednoznačnému víťazstvu Ružomberka dali Bystričanky o jednu trojku viac (spolu 6) ako úradujúci majster.

+ Ružomberčanky mali viac ako 50% úspešnosť streľby (presnejšie 52%, 30 z 57 pokusov), ich súper z Banskej Bystrice trafil 18 zo 43 pokusov, čo je v percentuálnom vyjadrení číslo 41.

VÝVOJ STRETNUTIA

Nebol to excelentný majstrovský výkon, ale po 25 dňoch súťažnej prestávky je to pochopiteľné. Ruža však ukázala príkladnú snahu a bojovnosť, a Bystričanky sa po celý zápas nevzdali a znepríjemňovali Liptáčkam cestu za víťazstvom. Rozhodnuté o víťazovi už bolo po polčase (47:25), domáci tréner Juraj Suja doprial až dvom mladým basketbalistkám MBK súťažnú premiéru, Oravcovej 4 minúty a Krettovej viac ako dve. Znovu si dve minútky zahrala aj ďalšia mladá nádej Dorota Kubáňová. Len pripomíname, že Radka Stašová bude kvôli zotavovaniu sa po operácii chýbať MBK ešte viac ako mesiac.

SLOVO MAJÚ TRÉNERI

Juraj Suja, tréner Ružomberka: “Všetci sme sa na zápas tešili. Dlho sme nehrali, teraz bude stretnutí dosť. Mali sme dobrý týždeň. Keď dokážeme udržať na uzde snahu, ktorej dievčatá majú niekedy až príliš, bude to fajn. Dostali sme veľa bodov na môj vkus, ale, po celý čas zápasu sme mali nad ním kontrolu. Dali sme priestor všetkým dievčatám, mladá Uramová odohrala vyše 17 minút. Rytmus možno nebol taký, aký mohol byť, ale, na druhej strane, zahrali si aj hráčky z lavičky.”

Miloslav Michálik, tréner Banskej Bystrice: “Hodnotím to pozitívne. Nastúpilo juniorsko-kadetské družstvo. V niektorých momentoch sme splnili to, čo sme chceli hrať. V určitých pasážach som bol veľmi spokojný. Najväčší problém však máme s koncentráciou, keďže mladé hráčky ju neudržia celých 40 minút. Treba im dať z hlavy von individuálne oddychové časy, ktoré si počas duelu berú. To sa dá odstrániť iba v takýchto zápasoch, alebo v tréningovom procese.”

MBK Ružomberok – BK ŠKP 08 Banská Bystrica 89:44 (47:25). Enabosiová 24, Turudićová 16, Praženicová 13, Williamsová 12, Havranová 8, Živaljevićová 5, Uramová 5, Rusiňáková 3, Krettová 2 – Janštová 12, Vargová 10, Žilinská a Šimčíková po 6, Oborilová a Mesárošová po 3, Neuschlová 2. Štvrtiny: 25:14, 22:11, 19:9, 23:10. TH: 28/24 – 3/2. Trojky: 5-6. Bez divákov. Úspešnosť streľby: 52% – 41%. Rozhodovali: Doušek, Obertová, Donovalová. Najviac času na palubovke (MBK): Enabosiová 28:44, Williamsová 27:56, Turudićová 27:25, Živaljevićová 25:15, Praženicová 24:38, Havranová 20:44, Rusiňáková 19:08, Uramová 17:34.