Pod Urpínom sme zvíťazili o 44 bodov

Vo štvrtok sa v Koniarni zrodila pri zápase Ružomberka s ŠKP Banská Bystrica presvedčivá výhra Liptáčok. Iný scenár sa neočakával ani v odvete o dva dni v meste SNP.

Predpoklady sa naplnili, a aj keď Ružomberok možno nedeklasoval súpera napríklad stovkou, malo to svoje dôvody.

Tréner Juraj Suja totiž, rovnako ako v Koniarni, dal aj na Štiavničkách šancu všetkým hráčkam z lavičky. Oravcová odohrala takmer tri minúty, 92 sekúnd bola na palubovke Kubáňová a aj Krettová zasiahla do hry na 37 sekúnd. Najvyťaženejšou hráčkou MBK bola kapitánka Praženicová a Enabosiová s takmer 29 minútami.

Štvrtiny patrili všetky Ruži, už po prvej vyhrávala 21:8. V druhej dali domáce len 5 bodov. Na trojky tiež vyhrali Liptáčky 7:2, no mrzí nízky počet premenených trestných hodov – len 12 z 23 pokusov. Napriek tomu zvíťazil Ružomberok o 44 bodov a v plnej miere potvrdil úlohu favorita.

Juraj Suja, tréner Ružomberka: „Som spokojný, že oproti zápasu v Koniarni sme sa zlepšili v obrane. V tejto činnosti to vyzeralo presne tak, ako sme si naplánovali. Na druhej strane, som sklamaný, že sme spadli v koncentrácii, trafili sme len 12 z 23 trestných hodov. Zopakujem však, v defenzíve to bolo podstatne lepšie ako vo štvrtok, a to ma teší.“

BK ŠKP 08 Banská Bystrica – MBK Ružomberok 33:77 (8:21, 13:37, 21:54). Janštová 9, Kollárová a Oborilová po 5, Žilinská 4, Holíková a Mesárošová po 3, Malovcová 2 – Enabosiová 21, Praženicová 12, Havranová a Turudićová po 10, Williamsová 9, Živaljevićová 8, Rusiňáková 7. Štvrtiny: 8:21, 5:16, 8:17, 12:23. TH: 18/9 – 23/12. Trojky: 2-7. Bez divákov. Rozhodovali: Sirocký, Obertová a Izák. Úspešnosť streľby: 26% – 41%.