Pozitíva z Turecka: Buknová v hre, úspešnosť Štefančovej a vyrovnané doskoky

Svoj predposledný zápas v tohtosezónnej edície Eurocupu, a v tomto čase je to už definitívne, odohrali basketbalistky MBK Ružomberok dnes na palubovke tureckého celku Melikgazi Kayseri. Púť skupinovou fázou súťaže ukončia o týždeň stretnutím rovnako u súpera – Olympiacos Pireus.

Začnime pozitívne. Dobrými správami zo zápasu, ktorý Ružomberok prehral o 25 bodov, sú v prvom rade novinky v našej zostave na palubovke. Po dlhšom zranení sa vrátila do hry kapitánka Buknová. Odohrala takmer 28 minút a zaznamenala sedem bodov. Rovnako je potešiteľné, že Štefančová tri zo štyroch streleckých pokusov, z toho jeden bol za tri body, a pri takmer 14-minútovej minutáži zaznamenala sedem bodov. A určite stojí za zmienku, že napriek silnej zahraničnej enkláve v Kayseri s jasnou výškovou prevahou, sme dokázali s nimi držať krok. O čom svedčí aj štatistika doskokov – 39:38.

Duel síce vyhrávali na začiatku Ružomberčanky, no postupne sa o slovo čoraz viac hlásil domáci favorit. Napriek tomu zverenky Juraja Suju príkladne bojovali, hoci ich opätovne miestami zrážala k zemi nízka úspešnosť streľby. Polčas však skončil len plus osem pre súpera MBK, no v tretej štvrtine už turecký tím poistil hrou aj bodmi vysoké vedenie, ktoré mu však už Liptáčky nedovolili zvýšiť. A tak Ružomberok v Kayseri napriek viacerým svetlým momentom prehral 58:83.

Melikgazi Kayseri – MBK Ružomberok 83:58 (43:35). Petronyteová 23, Holmesová 22, Cuicová 21 – Jackovecová 18, Kaľužná 13, Buknová a Štefančová po 7, Mikovčáková 6, Havranová 5, Hadačová 2. Štvrtiny: 22:15, 21:20, 25:12, 15:11. TH: 18/16 – 14/8. Trojky: 5-6. Diváci: 1400. Úspešnosť streľby: 50.8% – 32.8%.