Nadstavbu začíname už zajtra šlágrom proti Slávii

Základnú časť Niké extraligy žien zakončili basketbalistky MBK Ružomberok presvedčivým víťazstvom nad nováčikom z Trenčína. Tento očakávaný triumf rozhodol o tom, že Liptáčky pôjdu do nadstavbovej časti súťaže z lichotivého druhého miesta.

Už zajtra začína ďalšia etapa aktuálnej sezóny. Domovský stánok Ruže – športová hala Koniareň, bude svedkom šlágra medzi MBK Ružomberok a Sláviou Banská Bystrica. V spomínanom ostatnom stretnutí proti Trenčínu mala nepríjemný kontakt Lucia Hadačová, čo určite nepotešilo hlavného trénera Juraja Suju. V akom zdravotnom stave je dnes? “Jej štart v zajtrajšom zápase je otázny, uvidíme,” stručne komentoval domáci lodivod. Dodal, že ostatné hráčky sú v poriadku a môžu do duelu zasiahnuť.

Nielen on, ale aj hráčky či vedenie MBK si prajú v sobotu čo najvyššiu návštevu, aby diváci znovu vytvorili parádnu atmosféru. “Všetkých priaznivcov ružomberského basketbalu chcem na zajtra pozvať do Koniarne. Za seba a moje zverenky hovorím, že urobíme maximum, aby sme ich potešili dobrou, kvalitnou hrou a bojovnosťou. V zápase necháme všetko,” sľubuje Juraj Suja.

Na stretnutie sa teší a v hojnom počte chystá aj domáci fanklub Concordia 1906, čiže predpoklady hodnotného športového zážitku sú, a určite k nim prispeje aj početná kulisa, ktorá sa zajtra v Koniarni očakáva…

 

NAJBLIŽŠÍ PROGRAM NAŠICH BASKETBALISTIEK:

20.1. MBK Ružomberok – Slávia Banská Bystrica (nadstavba, 17:00)
26.-28.1. Federálny pohár, Piešťany (Ružomberok začína v piatok o 14:30 duelom proti tímu Levhartice Chomutov)
3.2. Piešťanské Čajky – MBK Ružomberok (nadstavba)
16.2.-18.2. Slovenský pohár, Ružomberok
24.2. MBK Ružomberok – ŠBK Šamorín (nadstavba, 17:00)
ZMENA! – 6.3. Slávia B.Bystrica – MBK Ružomberok (nadstavba) – pôvodne sa malo hrať 2.3.
9.3. MBK Ružomberok – Piešťanské Čajky (nadstavba, 17:00)
16.3. ŠBK Šamorín – MBK Ružomberok (nadstavba)

(c) MBK Ružomberok 2024