Juraj Suja bude trénerom Ruža ďalšie tri roky

Výborná správa pre všetkých fanúšikov basketbalu v Ružomberku! Doterajší tréner MBK Juraj Suja sa dohodol s klubom na predĺžení vzájomnej spolupráce, a bude hlavným trénerom Liptáčok aj počas nasledujúcich troch rokov.

Zmluvu dnes podpísal s konateľom MBK a prezidentom klubu Michalom Lazárom. Samozrejme, vo funkcii pokračuje aj jeho “odveký parťák”, asistent trénera, Michal Porubčan, ktorý tak s Jurajom Sujom tvoria najdlhšie spoločne pôsobiaciu trénerskú dvojicu pri ženskom basketbalovom tíme nielen na Slovensku, ale aj v strednej Európe.

“Som rád a teším sa najmä z toho, že sme našli spoločnú reč s Milanom Fiľom a Michalom Lazárom, a že budeme môcť koncepčne pracovať, systematicky, s výhľadom nielen na najbližšiu sezónu, ale na dlhšie obdobie. Práve toto je v našej práci dôležité, aby sme mohli nastaviť budovanie kádra na viac ako jednu sezónu. Áno, bude to ťažké, ale verím, že spolu so zanietenými ľuďmi v našom klube sa nám podarí reprezentovať MBK, mesto a región čo najlepšie,” uviedol Juraj Suja.

Len podotýkame, že duo Juraj Suja/Michal Porubčan už “odkrútilo” v Ružomberku deväť spoločných sezón. Získali tri majstrovské tituly, Slovenský pohár a s tímom odohrali mnohé nezabudnuteľné a víťazné zápasy aj na európskej scéne. Najdlhšie pôsobiaca trénerská dvojica tak bude v Ružomberku pokračovať. V ich čoraz náročnejšej práci im prajeme najmä veľa trpezlivosti a spolu s fanúšikmi sa tešíme na všetky nasledujúce duely basketbalovej Ruže.

(c) MBK Ružomberok 2022