U-štrnástkam Košičanky nič nedarovali

Trénerka Iveta Bieliková: “V sobotu 14. 05. sme, po skončení dlhodobej časti súťaže, odohrali  na domácej palubovke 1. semifinálové stretnutia  proti nášmu najsilnejšiemu súperovi Young Angels U14 Košice.  Toto sú vždy zápasy veľkých súbojov, v ktorých sme tentoraz ťahali za kratší koniec a prehrali sme 1. stretnutie  45 :  51 i 2. stretnutie   45 : 49.

Pre nás sú to veľmi cenné zápasy, pretože  za posledné dve sezóny (kvôli pandémii) sme nemali veľa príležitosti hrávať  proti tak zdatnému súperovi a každý takýto zápas  nám ukazuje naše dobré schopnosti s ktorými sa aj v budúcnosti chceme presadzovať, ale aj veci na ktorých musíme stále pracovať, aby sme sa v takýchto fyzicky náročných zápasoch vedeli viac presadiť.

Proti takémuto súperovi  sa musíme hlavne naučiť, aby v samotnej hre zobrali na seba zodpovednosť viaceré dievčatá a aby sa nespoliehali  len na naše opory, ale aby ukázali aj ďalšie svoj kvalitný potenciál, ktorý majú ďaleko väčší ako ukazujú v zápasoch. Stačilo máličko a výsledky mohli byť aj opačné.

Čaká nás ešte veľa práce, aby sme dokázali  hrať podľa našich dohodnutých systémov a predstáv,  ale veríme,  že pri vytrvalej a poctivej  pracovitosti sa posunieme pozitívne dopredu, pretože  aj pri tak náročnom súperovi  ukázali dievčatá niekoľko veľmi pekných basketbalových akcií.

Dievčatám za bojovnosť  gratulujeme!”

1.stretnutie MBK Ružomberok : Young Angels U14 Košice  45 : 51  (23 : 21) body MBK Ružomberok: Laura Kapláňová 12, Michaela Oravcová 8, Timea Synaková 6, Zuzana Malá 6,    Nella Neumannová 5,  Alexandra Reháneková 4, Ema Šušová 2, Viktória Sališová 2;

  •         prvá štvrtina: 12 : 12
  •      druhá štvrtina: 11  : 9
  •      tretia štvrtina:  14 : 12  
  •      štvrtá štvrtina:   8 : 18

2.stretnutie  MBK Ružomberok : Young Angels U14 Košice 45 : 49 (22 : 34) body MBK Ružomberok: Michaela Oravcová 20, Timea Synaková 8, Laura Kapláňová 5, Zuzana Malá 4, Alexandra Reháneková 4, Nella Neumannová 2, Ema Šušová 2;

  •        prvá štvrtina:   6 : 16
  •      druhá štvrtina: 16 : 18
  •      tretia štvrtina:  10 :  9  
  •      štvrtá štvrtina: 13 :  6