Jednou nohou už máme bronz, ale séria pokračuje…

Séria o bronz Niké extraligy žien sa začala dnes v Ružomberku. Hrá sa len na dve víťazstvá, a prvý krok k obhajobe tretieho miesta z minulej sezóny urobili zverenky Juraja Suju tým, že dokázali presvedčivo poraziť Šamorín o 40 bodov.

Ružomberok ako favorit série začal ukážkovo. Šamorínu nedovolil takmer nič, skóre v prospech MBK utešene narastalo. A to nielen v úvodných minútach, ale aj v druhej štvrtine. Stala sa pritom málo vídaná štatistická zhoda okolností. Prvá aj druhá desaťminútovka sa skončila rovnako, čo je zvlášť v basketbalovom svete málo pravdpepodobné – 24:8. Už aj z tohto faktu vyplýva, ako dobre rozbehnutý bol Ružomberok.

Po zmene strán, sa však dobre fungujúci stroj domácich na chvíľu zasekol. Umným spôsobom to využil Šamorín, ktorý jemne okresal už aj tak príliš vysoký náskok Liptáčok. Zranila sa však Marcová, čo bola určite veľká strata pre hosťujúce hráčky. Tréner Juraj Suja dal už, predovšetkým v záverečnej časti hry, priestor hlavne omladine, preto namiesto naháňania stovky bolo hlavným cieľom zbierať minutáž a ukázať sa v dobrom svetle.

Ružomberok získal prvý z dvoch potrebných výhier. O druhú sa bude snažiť v stredu 24. apríla od 18:00 v Šamoríne. Na tento duel organizuje fanklub Concordia 1906 výjazd. Odchod autobusu je o 15:00 spred ŠH Koniareň, cena je 30 eur. Je potrebné sa dopredu, a čo najskôr prihlásiť. Záujemcovia tak môžu urobiť na stránke fanklubu na sociálnej sieti, alebo zaslaním mailu na press@mbkruzomberok.sk.

Juraj Suja, Ružomberok: “Som rád, že sme zvládli tento prvý krok série o bronz. Netreba si však klamať, sme favoritom proti Šamorínu, čiže, len sme potvrdili to, čo sme mali. Neurobili sme dieru do sveta, ustáli sme to, čo sme potrebovali. Nastúpili sme koncentrovane, prvý polčas bol dobrý. Až na menšie chybičky v obrane, ale už bolo zapojených do hry 10 hráčok, vrátane mladých. Ideme do Šamorína, kde sa hrá veľmi ťažko. Mrzí ma však dnešné zranenie Simony Marcovej, dúfam, že to nebude také vážne, ako to vyzeralo. Chceme to v stredu zvládnuť a získať bronz.”

Timea Sujová, Šamorín: “Máme katastrofálny zdravotný stav družstva. Prišli sme do Ružomberka s 5 klasickými hráčkami, ostatné sú na antibiotikách. Mrzí ma zranenie Marcovej, bude nás zase o jednu menej. Doma to bude v stredu zrejme rovnaké, ako som spomínala, ostatné basketbalistky mám na antibiotikách, a dlhšie ako na minútu ich nemôžem poslať do hry.”

MBK Ružomberok – ŠBK Šamorín 84:44 (48:16). Jarošová 26, Kaľužná 15, Jackovecová 10, Ďuratná a Michaličková po 8, Mikovčáková 6, Urbanová 5, Hadačová 2, Štefančová 1 – Vargová 14, Ošťadálová 8, Lüttmerdingová a Sobôtková po 6, Marcová 4, Bábiková, Kovácsová a Slamová po 2. Štvrtiny: 24:8, 24:8, 23:18, 13:10. TH: 16/13 – 16/14. Trojky: 9-0. Diváci: 466. Rozhodovali: Karnay, Sirocký a Životský. Úspešnosť streľby: 47% – 40%.

Kompletná štatistika zápasu TU.

 

(c) MBK Ružomberok 2024