Freiburg padol, Ružomberok s prvou výhrou v CEWL

Basketbalistky MBK Ružomberok dnes nastúpili v Koniarni na svoj úvodný domáci duel v Stredoeurópskej lige žien (CEWL) v tomto ročníku. Ich súperom bolo nemecké družstvo Eisvögel USC Freiburg.

Ružomberok vyhrával celý zápas, v úvode si vytvoril vďaka premeneným trojkám rýchly náskok 12:3. Domáce hráčky viedli nad svojim súperom takmer celý zápas, no v závere sa báli o výsledok. V poslednej minúte bol stav aj 51:50, no napokon sa z víťazstva zaslúžene tešili Liptáčky, keď zdolali veľmi nepríjemného súpera 53:50.

Výborný výkon v ružomberskom drese podala Lázárová, ktorá sa netradične až trikrát presadila spoza trojkového oblúku. “Gratulujem súperovi k víťazstvu, ktoré si zaslúžil,” zložil po zápase kompliment domácemu trénerovi hosťujúci kouč Sascha Bozić. Pripomenul, že jeho družstvo je pomerne mladé, vystužené nemeckými reprezentantkami, pre ktoré bol dnešný zápas veľkou skúsenosťou. Freiburg je po 11. kole Bundesligy až na 7. mieste, keď štyrikrát vyhral, no až 7-krát pocítil trpkosť prehry.

Juraj Suja povedal: “Bol to náročný zápas s ťažkým súperom, ktorý nám nedovolil hrať našu typickú hru.” Skutočne. Nemky hrali veľmi precízne v obrane a nepúšťali Ružomberok do jasných pozícií, bolo pre Liptáčky nesmierne ťažké presadiť sa.

MBK Ružomberok – USC Eisvögel Freiburg 53:50 (31:24). Lázárová 13, Sujová 10, A. Baburová a Campbellová 8 – McCarthyová 14, Vukojeová 11, Ilmbergerová 9. Štvrtiny: 16:9, 15:15, 13:10, 9:16. TH: 6/5 – 13/7. Trojky: 8-5. Úspešnosť streľby: 28,2% – 38,8%. Diváci: 1 100.