Nezvládnutá premiéra. Brno doma vyhralo 68:61

Početná skupina fanúšikov MBK Ružomberok merala cestu do Brna, kde sa uskutočnil prvý zápas nového ročníka Stredoeurópskej ligy pre Liptáčky. Zverenky Juraja Suju si v ňom zmerali sily proti domácemu tímu KP Brno.

“Ružomberok patrí medzi popredné tímy slovenskej ligy s vysokými ambíciami,” oznámil miestny hlásateľ v legendárnej hale Vodova tesne pred zápasom. Žiaľ, toto renomé potvrdzovali hráčky MBK len v úvodných minútach. Vyhrávali 6:0, vedenie držali ešte väčšinu prvej štvrtiny, no potom už nedokázali nájsť recept na umnú, jednoduchú hru súpera, strácali priveľa lôpt, nevychádzala im streľba ani z jasných pozícií, a hlavne v individuálnych výkonoch bol moravský súper nad sily Ružomberka. Aj preto premiéra Liptáčkam v CEWL nevyšla, a Brnu podľahli 68:61. “Chcel by som vám popriať ešte veľa takých výborných zápasov, ako bol tento, kedy sa naše hráčky prezentovali vynikajúcim výkonom,” zakončil zápas domáci hlásateľ…

KP Brno – MBK Ružomberok 68:61 (13:12, 31:28, 55:47)Remenárová 19, Sládková a Madden 12, Pecková 8, Kopecká 5 – Kmeťová 18, Campbell 14, Lázárová 9. Fauly: 12:18, TH: 20/14 – 4/3, trojky: 4-4. Rozhodovali: Paulík a Kurz. Diváci: 200.