Francúzky si od začiatku písali vlastný scenár

Aj s fanúšikmi Ružomberka sa pod Pyrenejami začal odvetný zápas playoff Európskeho pohára FIBA medzi domácimi Tarbes GB a MBK Ružomberok…

Napriek víťazstvu Ružomberka v prvom zápase boli v odvete favoritkami domáce hráčky. Od úvodu rozhodcovia pustili tvrdšiu hru, s ktorou sa lepšie vysporiadali Francúzky. Liptáčkam sa navyše nedarila streľba, a tak už do polčasu prehrávali o 17 bodov. Tento stav sa snažili zvrátiť po zmene strán, no všetky pokusy o otočenie skóre, alebo aspoň priblíženie sa súperovi na menej ako 10 bodov sa skončili neúspešne. Aj kvôli tomu, že 8 minút pred koncom bola už vyfaulovaná Šikšniutéová, a aj z dôvodu úspešnosti streľby pod 30% nemali hráčky MBK šancu na výraznejší úspech. Skúsené domáce si pohodlnú výhru postrážili a v európskej klubovej súťaži číslo dva idú ďalej.

Juraj Suja, tréner Ružomberka: “Kým sme sa adaptovali na mimoriadne tvrdú hru, prešiel polčas. Mali sme slabé doskoky, nedarila sa nám streľba, a v druhej časti hry, ktorú sme vyhrali, sa 8 minút pred koncom vyfaulovala Šikšniutéová. Sme sklamaní a smutní, ale už zajtra je nový deň a nové výzvy v extralige, ktoré chceme zvládnuť.”

Tarbes Gespe Bigorre (Fra.) – MBK Ružomberok 62:48 (21:8, 38:21, 53:37) – prvý zápas 65:68, postupuje Tarbes. Body: Princeová 37, Gayeová 12, Cornelieová 7 – Ellenbergová 17, Jefferyová 11, Jackovecová 8, Šikšniutéová 7, Mištinová 5. TH: 6/4 – 5/3. Trojky: 2-5. Diváci: 450. Úspešnosť streľby: 45.16% – 29.85%.