Prvý extraligový skalp Ružomberka získali Piešťany

Extraliga: MBK Ružomberok – Piešťanské čajky

Basketbalistkám MBK sa v Diplomat aréne nevydarila najmä záverečná štvrtina, ktorú prehrali vysoko 8:29.

Po desiatich minútach sa zdalo, že Ružomberok zápas vyhrá. Zvládol úvodnú štvrtinu o desať bodov, no už vzápätí Čajky takmer dotiahli manko a po polčase prehrávali len o tri body. Tretia štvrtina tiež patrila Liptáčkam, ktoré po jej konci viedli celkom pohodlne o 11 bodov. Prišiel však piešťanský uragán v záverečnej desaťminútovke. Na 29 bodov Čajok zareagovali zverenky Juraja Suju len 8 bodmi, a pripravili sa tak o tohtosezónnu extraligovú neporaziteľnosť. Ružomberku veľmi, najmä pod košom, chýbala Šikšniutéová, ktorá nemohla nastúpiť kvôli krátkodobým zdravotným problémom.

Piešťanské Čajky – MBK Ružomberok 69:59 (9:19, 29:32, 40:51). Jakubcová 16, Thompsonová 15, Matejčíková 12, A. Baburová a Mikulášiková po 7 – Jefferyová 20, Mištinová 13, Ellenbergová 12, Jackovecová 5. Štvrtiny: 9:19, 20:13, 11:19, 29:8. TH: 21/17 – 16/9. Trojky: 6 – 6. Diváci: 500. Úspešnosť streľby: 38% – 37%.