Eurocup: Ružomberok sa priblížil postupu, vyhral v Ostrave 59:45

Početná skupina fanúšikov Ruže cestovala dnes do Ostravy, aby povzbudila zverenky Juraja Suju v prvom stretnutí sezóny. Domáci klub SBŠ Ostrava privítal v kvalifikačnom zápase MBK Ružomberok. Odveta je na programe budúci štvrtok 28. septembra o 17:00 v športovej hale Koniareň.

Lepšie začal zápas Ružomberok, po úvodnej štvrtine vyhrával o sedem bodov. Do polčasu sa však hra vyrovnala, a v tretej desaťminútovke domáce stále držali krok s MBK, hoci bodovo zaostávali. Rozhodujúci krok k pomerne vysokému víťazstvu o 14 bodov urobila Ruža v závere stretnutia, o čom svedčí aj výsledok poslednej štvrtiny – 21:15 pre MBK.

SBŠ Ostrava – MBK Ružomberok 45:59 (20:27). Littleová 11, Kánová 10, Motyčáková 10, Paganová 6 – Jackovecová 17, Urbanová 15, Buknová 9, Andělová 8, Havranová 4, Mikovčáková 3, Hadačová 2, Kaľužná 1. Štvrtiny: 11:18, 9:9, 10:11, 15:21. TH: 32/16 – 18/10. Trojky: 1-7. Diváci: 350.