Do play-off z prvého miesta, čakajú nás Spišiačky

MBK Ružomberok vyhral kontumačne plánovaný zápas v Šamoríne, ako aj domáci duel s Piešťanskými Čajkami. Nadstavbová časť extraligy sa tak skončila.

Zverenky Juraja Suju postupujú do bojov o titul v extralige z prvého miesta. Rozhodli o tom dve kontumačné výhry MBK nad Šamorínom a Piešťanmi. Obidvaja súperi Ruže nenastúpili na zápas na základe vlastnej žiadosti kvôli zdravotnej situácii družstva. „Vôbec nás to neteší, práve naopak. Chceli sme hrať a vyhrať na palubovke, nie na papieri. Žiaľ, inú možnosť sme nemali, museli sme to len rešpektovať. Piešťanom aj Šamorínu prajeme, aby sa čo najskôr vrátili do hry o titul v plnej sile,“ uviedol výkonný riaditeľ MBK Radoslav Popelka.

Vyraďovacie boje v extralige začínajú už budúcu stredu (24. marca). Ružomberok (1.) sa stretne v štvrťfinále so Spišskou Novou Vsou (8.), pričom úvodný zápas bude v Koniarni v tradičnom čase o 17:00, druhé stretnutie je potom naplánované už na piatok 26. marca u súpera. Len pripomíname, že hrá sa na dva víťazné zápasy.

Ešte predtým však čaká Ružomberok účasť vo finálovom turnaji Slovenského pohára. Tento víkend sa jeho ženská časť odohrá v Košiciach. Súperom MBK bude v semifinále Young Angels Košice, duel je na programe v sobotu o 14:30.

(c) MBK Ružomberok 2021