Tréner MBK cíti dôveru a podporu ľudí v klube

Ako sme vás už informovali, úspešný tréner MBK Ružomberok, ako aj lodivod reprezentácie žien SR Juraj Suja, predĺžil kontrakt s úradujúcim majstrom o ďalší ročník.

Ružomberok si tak poistil služby trénera, ktorý už v súčasnosti patrí medzi najlepších na Slovensku. Svoju odbornosť dokazuje aj výsledkami, s MBK vyhral v uplynulých dvoch sezónach nielen titul majstra SR, ale aj Slovenský pohár.

„V prvom rade sa chcem poďakovať klubu a jeho zástupcom za opätovné prejavenie dôvery, veľmi si to vážim. Je veľa veci, ktoré mi šepkali aby som pokračoval v Ružomberku. Mám tu už určité zázemie a moja rodina je ku mne podstatne bližšie ako kebyw som bol niekdy mimo Slovenska. To sú pre mňa veľmi dôležité veci,“ povedal v úvodnej reakcii po podpise zmluvy Juraj Suja.

Doplnil, že cíti dôveru a podporu ľudí v klube, ale aj mnohých iných, ktorí MBK prajú a podporujú, či fandia. To sú podľa neho tiež podstatné skutočnosti. „Verím v zlepšenie pandemickej situácie, a tým pádom aj situácie v športe. Máme záujem opäť sa vrátiť do Európskej súťaže, chceme postupne zapájať naše mladé šikovné dievčatá, medzi ktorými je mnoho perspektívnych nádeji, aj keď to ešte chvíľu potrvá.“

Takto by mohol menovať ďalej a ďalej, hovorí uznávaný tréner a dodáva, že tých výziev je pred ním mnoho. „A nakoniec, pevne verím, že už v budúcej sezóne privítame v našej hale konečne aj našich fanúšikov a divákov a verím, že nás budú podporovať,“ uzavrel tému lodivod MBK.

(c) MBK Ružomberok 2021